Mandalų piešimas

Jau seniai ieškojau galimybės sudalyvauti kokiame nors mandalų piešimo seminare. http://www.eglemandala.lt dėka tokiame seminare sudalyvavau.

Mandala – centralizuotas piešinys apskritime. Apskritimas yra susijęs su saugumu, o jame sutalpinta vidinė geometrija mus veikia.

Apskritimas su centru yra vienas dažniausiai pasikartojančių gamtoje (planetos, ląstelės, augalai, ir t.t.). Tokia struktūra sukelia estetinį pasigėrėjimą ir siejama su cikliškumu.

Tikroji mandalos esmė slypi centruotume.

Mandalos gali būti ritualinės arba asmeninės. Rangoli, jantra, budistinės mandalos, Indėnų mandalos, lietuviškos mandalos. Tai tik dalis mandalų, kurios yra kuriamos ir naudojamos pasaulinėje praktikoje.

Asmenines mandalas tyrinėjo Carl Gustav Jung. Jis ir prabilo apie mandalų terapiją.

Mandalos centras – kiekvieno žmogaus sielos branduolys. Tai neišsenkanti energija, kuri leidžia žmogui judėti pirmyn.

Mandalos piešimas tai prisilietimas prie savęs esamu momentu. Prisilietimas prie savojo „aš“, pereinant į įšorinį pasaulį. Piešti mandalas reikia spontaniškai, turint apibrėžtas ribas ar jų neturint. Mandalas gai piešti, klijuoti ar dėlioti ir vaikai. Tai puikus užsiėmimas ilgais žiemos vakarais ar prie jūros 🙂

Pagal tai kokios naudojamos formos ir spalvos galima pasakyti daug apie žmogų, bet svarbiausia kaip žmogus jaučiasi pats kurdamas mandalą, turėdamas galimybę pamediduoti ir pabūti su savimi.

Žymos:

2 Responses to Mandalų piešimas

  1. vilte sakė:

    man patinka si programa

  2. vilte sakė:

    man patinka si mandala. labai dera spalvos. labai grazi mandala.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *