Autizmas ir skiepai – susiję ar ne?

syringeVisi, kas nors kiek domisi skiepų klausimu, žino pavardę Wakefield. Andrew Jeremy Wakefield (g. 1957 m.) yra buvęs britų medikas žinomas dėl savo 1998 metų tyrimo, kuriuo susiejo MMR (kiaulytė, raudonukė, tymai) skiepą ir autizmą. Netgi wiki sako, kad jo tyrimas yra melagingas, o tolesni tyrimai jokių sąsajų nerado.  Iš Wakefield’o atimta gydytojo licencija ir teisingumas šventė pergalę. Tačiau atrodo, kad iki tikros pergalės dar toli.

Autizmui dzin tos viešos batalijos, nes sergamumas jau pasiekė epideminius lygius. Paskutinė oficiali statistika sako, kad JAV nuo autizmo ir panašių susirgimų kenčia 1 iš 88 vaikų (2008 metų duomenys). Palyginimui, gripo epidemija skelbiama, kai serga 1 iš 100. Priežastis – oficialiai nežinoma, tačiau spėjama, kad kalta genetika. Bet tikrai ne skiepai, bent jau taip teigia oficialūs šaltiniai.

Tačiau sunkiai paneigiami atrodo pastarojo laikotarpio JAV teismų sprendimai, kai tėvams buvo priteistos milijoninės sumos, kai jiems pavyko įrodyti, kad skiepai jų vaikams sukėlė autizmą ir kitas ligas.

Radau straipsnį, kuris detalizuoja du teismo sprendimus.

Pirmas teismo sprendimas remiasi 10 metų berniuko iš Kalifornijos, skiepyto 2003-2005 metais, atveju. Teigiama, kad po MMR skiepo vaikas patyrė rimtus smegenų pažeidimus, aprašomus kaip Autizmo Spektro Sutrikimai (ASD – Autism Spectrum Disorder). Po skiepo pakilo temperatūra, vaikas verkė, sunkiai kvėpavo, nebegalėjo išlaikyti galvos, nebesakė ankščiau mokėtų žodžių. Vėliau prasidėjo bėrimas, vėmimas, traukuliai.

Kitas atvejis – mergaitė Emily Moller, kurios ieškinys buvo pateiktas 2003 metais. Vėlgi, vaikui diagnozuota ASD. Teigiama, kad mergaitė buvo rimtai sužalota DTaP skiepo šalutinio poveikio, planinio 15 mėn. skiepo metu (kartu buvo skiepijama ir MMR, HiB ir Prevnar vakcinomis). Mergaitei pakilo temperatūra, ji pradėjo rėkti, prasidėjo traukuliai, tačiau tai buvo traktuota kaip didelių rūpesčių nekeliantis šalutinis poveikis. Vėliau atsirado pasikartojantys judesiai: plasnojimas rankomis, sukimasis. Kūną išbėrė į tymus panašiu bėrimu. Toliau – dar blogiau: encefalopatija, pasireiškianti kalbos sutrikimais bei vystymosi sutrikimai. Įdomu tai, kad mergaitės tėvai ieškinį teismui pateikė tik dėl encefalopatijos (pasirodo, JAV galima prisiteisti tik dėl tų problemų, kurios nurodytos vaisto informaciniame lapelyje) ir tik vėliau jai buvo diagnozuotas ASD. Atsakovai oficialiai nepripažino savo kaltės, tačiau sutiko išmokėti kompensaciją.

Verta paminėti, kad oficiali statistika vis dar nemini nei vieno autizmo atvejo prie skiepų padarytos žalos.

O dabar prisiminkim, nuo ko saugo MMR skiepai? Nuo vaikiškų ligų, nuo kurių mirštama, jei vaikai neprižiūrimi, nėra tinkamo maitinimo, jų imunitetas nusilpęs ir tt. Aišku, tai, kas atsitiko šiems vaikams yra retas atvejis, bet ar tikrai verta žaisti rusišką ruletę? Kiekvienas tegu atsako į šį klausimą pats.

Ir… kodėl apie tai neskalambija pagrindiniai portalai? 🙂

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:

10 Responses to Autizmas ir skiepai – susiję ar ne?

 1. pagooglink sakė:

  apie glitimo ir autizmo ryšį 😉

 2. EGSA sakė:

  Labai išsamiai visą Wakefield’o situaciją yra aprašęs Richard Halvorsen (anglų pediatras) savo knygoje „Visa tiesa apie vakcinas“. Aplamai visiems, kas niekada nesidomėjo apie vakcinų poveikį, labai rekomenduoju paskaityti ją prieš priimant sprendimą dėl vaikų skiepų. Knygoje pateikiama informacija apie tai, kad kai kurių autizmu sergančių vaikų žarnynuose yra rastas tymų virusas, o po MMR vakcinos kelioms dešimtims tirtų vaikų prasidėjo žarnyno problemos ir kartu raidos sutrikimas – daugumai- autizmas. Yra nuorodų, kad visiškai atmesti autizmo ir MMR sąsajų nevertėtų ir ne vieno šaltinio duomenimis MMR galėtų sukelti apie 10proc visų autizmo atvejų. Knygoje pateikiama daugybė nuorodų į įvairius šaltinius.
  Taip pat įvertinus tai, jog kiaulytė, raudoniukė ir netgi tymai (kurie paskutiniu metu jau buvo susilpnėję ir nebekėlė labai didelių komplikacijų) yra beveik nepavojingi vaikams, o ši vakcina tik nukels sirgimą tomis ligomis į vyresnį amžių, kuomet, tos ligos gali pridaryti daug daugiau bėdų.
  Tačiau, man net perskaičius šią knygą liko neiškus danijoje atliktas MMR ir Autizmo tyrimas (http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa021134), kuriame pirminiai skaičiai akivaizdžiai byloja, kad vakcinuoti vaikai autizmu serga keliasdešimt kartų dažniau, nei nevakcinuoti. Tačiau autoriai, padarę tam tikrus patikslinimus, išvadoje paskelbė, kad ryšio tarp MMR ir autizmo nėra. (Kaip rašė R. Halvorsen apie tą patį tyrimą: „Po patikslinimų įvertinus tokius faktorius, kaip amžius, gimimo svoris ir motinos išsilavinimas, autoriai apskaičiavo, kad paskiepyti vaikai iš tiesų mažiau linkę sirgti autizmu, nei neskiepyti“). Nesu aš medicinos universiteto absolventė, tačiau, man nesusiveda galai, kaip Autizmas gali priklausyti nuo to koks yra mamos išsilavinimas ar vaiko amžius bei gimimo svoris?

 3. Julija sakė:

  Sveiki, gal galite dar pasakyti nuomonę apie B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakciną?
  Bei kitas vėlesnes, pvz. raudon ukės?
  Jūs iš viso neketinate darytis jokių skiepų ar darysite kažkokius vyresniame amžiuje?
  Gal žinote ar Lt yra kokia statistika kiek vaikiukų per metus suserga šiomis visomis ligomis (nuo kurių yra skiepai)?

  • Andrius Andrius sakė:

   Julija, vėlesnius skiepus dar būtinai pasinagrinėsim.
   Skiepai yra individualus sprendimas. Mes nutarėm neskiepyti.

   Esamą statistiką stengiuosi naudoti prie kiekvieno skiepo, tačiau ne visada ji yra.

 4. warhead sakė:

  bet kuris medicinos studentas žino, kad autistinio spektro sutrikimai sukeliame abnormalių pokyčių smegenyse vaisiaus formavimosi metu.
  tai labai įdomu kaip skiepai, kurie administruojami jau vaikui gimus, gali sukelti jo embriono sutrikimus. laiko mašina? kvepia ilerminačiais.

  • Andrius Andrius sakė:

   Nežinau, kas tie ilerminačiai, tačiau žinau, kad JAV niekas milijonų šiaip sau nežarsto, ypač turint tokius teisininkus, kuriuos gali sau leisti didžiosios kompanijos.

 5. aaa sakė:

  Prieš mėnesį kaip tik turėjome skiepyti vaikutį šiuo skiepu. Sirgome roto virusu, sloga todėl vis nukėlėme ir nukėlėme… ir kažkaip kuo toliau, tuo labiau noriu iš viso jo atsisakyti 🙂
  Bet vis dėlto, tas ryšys su autizmu gal tikrai nėra tiesiogiai susijęs vien tik su vakcina? Juk autoriaus pateikta statistika: http://www.cdc.gov/ncbddd/autism/data.html rodo, kad autizmo vis daugėja ir daugėja. Tai jei kalta tik vakcina, aš manau, kad skaičiai turėtų būti panašūs kasmet, t.y. kasmet turėtų susirgti panašus procentas vaikų. Be to, neskiepijimo šalininkų daugėja, vis daugiau tėvų vaikų neskiepija, nes bijo… Tai kodėl skaičius auga ir dar taip drąstiškai..? Aš būčiau linkusi kaltinti ne vien vakciną, bet ir pvz. genetiškai modifikuotus maisto produktus. Jie man atrodo dar vienas baisiai šiurpus dalykas, kuris gali iškreipti žmogaus genomą, ko pasekmė ir galėtų būti autizmas bei kitos panašios ligos… Ir šita versija, man gal net labiau tikėtina nei skiepų 🙂 🙂

 6. noname sakė:

  Before publication of Wakefield’s findings, the inoculation rate for MMR in the UK was 92%; after publication, the rate dropped to below 80%. In 1998, there were 56 measles cases in the UK; by 2008, there were 1348 cases, with 2 confirmed deaths.

  In Japan, the MMR vaccination has been discontinued, with single vaccines being used for each disease. Rates of autism diagnosis have continued to increase, showing no correlation with the change

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *