Erkinio encefalito skiepai ir logika

erkePer radiją išgirdau apie norą kompensuoti skiepus nuo erkinio encefalito dėl padidėjusio sergamumo. Ir straipsnis ta tema yra. Iniciatyva kaip ir sveikintina, vis žmonėms geriau. O skiepų tema man patinka, todėl skaitau ne tik antraštes. Bet kažkaip eilinį kartą nesueina galai. Cituoju:

Daugėjant sergančiųjų Laimo liga ir erkiniu encefalitu, svarstoma galimybė bent iš dalies kai kurioms asmenų grupėms kompensuoti vakcinas nuo erkinio encefalito.

Ir pabaigoje:

Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sergamumas Laimo liga padidėjo 9,31 proc., encefalitu sumažėjo 7,29 procento.

Išmetam informaciją apie Laimo ligą, nes su skiepais ji nesusijusi. Kas nesipyksta su logika supranta, kad mažėjant sergančiųjų erkiniu encefalitu, svarstoma galimybė kompensuoti vakcinas. Nors pagrindinė pateikiama priežastis yra didėjantis sergamumas…

Kompensavimą suprantu. Nesigilinant į vakcinos efektyvumą ar pašalinius poveikius, rizikos grupėms tikrai galima padėti. Bet kam tada rėkti apie didėjantį sergamumą, čia pat rašant, kad jis mažėja?

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *