Kelionė lietuvišku skiepų kalendoriumi VII. B tipo Haemophilus influenzae infekcija

syringeKeliaujam toliau. Sekanti aptariama liga iš Infanrix-IPV+Hib vakcinos yra B tipo Haemophilus influenzae infekcija.

Iš skiepų kalendoriaus jau apžvelgtos: hepatito B, tuberkuliozės, difterijos, stabligės, kokliušo ir poliomielito vakcinos.

B tipo Haemophilus influenzae infekcija

Skiepai.lt rašo:

Haemophilus influenzae B infekcija (Hib) – viena pagrindinių bakterinių infekcijų pasaulyje, sukelianti sunkias ligas – epiglotitą (antgerklio uždegimą), meningitą (smegenų dangalų uždegimą), pneumoniją (plaučių uždegimą). Šia infekcija suserga maži vaikai, dažniausiai iki 5 m. amžiaus.

Dabar jau truputi aiškiau, nes Haemophilus influenzae nėra kažkas tokio, ką žinau iš bendro išsilavinimo :). Bet va meningitą žino visi :).

Sakoma, kad skiepas per 1980-1990 JAV padėjo sumažinti infekcijų kiekį nuo 40-100 100,000-iui vaikų iki 1,3. Neblogai. 

Įdomus faktas yra tai, kad vaikams virš penkių metų nebereikia šio skiepo – jie įgauna natūralų imunitetą. Įdomu ir tai, kad porą savaičių po skiepo padidėja tikimybė užsikrėsti tuo pačiu Hib.

Galimas šalutinis poveikis sunkiai išskiriamas, nes vienu metu skiepijama nuo daugiau ligų.

Efektyvumas

Tyrimai teigia, kad vakcinos efektyvumas yra 69-84%.  Tačiau teigiama, kad pirminėse CDC atliktose studijose Hib vakcinos efektyvumas buvo viso labo 41%, bet vėliau iš tyrimo buvo išmestos bandymų teritorijos su „netinkamu“ efektyvumu. Pirminio šaltinio internete neradau, remiamasi „Policy Statement, (HbPV),“ AAP News, Nov 1987. Visko gali būti, apie mokslininkų praktiką „pritempti“ rezultatus jau rašiau. Tačiau tarkim, kad efektyvumas pakankamas.

Įtaka invazinėms bakterinėms infekcijoms

Skiepo pagrindinis tikslas buvo sumažinti invazinių bakterinių infekcijų kiekį (tų „baisiųjų“, sukeliančių meningitą ir pan.). Šios infekcijos sukeliamos ne tik Hib, bet ir pneumokokų ar meningokokų. Sumažėjus Hib atvejų, padidėjo infekcijų sukeliamų kitų dviejų bakterijų, todėl sumoje invazinių bakterinių infekcijų nesumažėjo. Pirminio šaltinio internete neradau, remiamasi Greg Beattie, ‘Vaccination A Parent’s Dilemma’, ISBN 1876308001.

Galimos sąsajos su autizmu

Mercola.com rašo apie galimas autizmo ir Hib vakcinos sąsajas. Hib yra pirma konjuguota vakcina (kas tai yra nepavyko suprasti, trūksta žinių 🙂 ) ir autizmo staigus kilimas sutampa su jos platesniu naudojimu. Tačiau rimtų įrodymų nėra.

Dėl Hib susirgimų kalta kita vakcina?

Teigiama, kad Hib susirgimų padaugėjo pradėjus masiškai skiepyti nuo kitų ligų. Iš tikrųjų, Hib susirgimų kiekis išaugo 400% nuo  1946-ų iki 1986-ų metų ir oficiali priežastis nežinoma. Ir Hib sukeltas meningitas dažniausiai sutampa su DTP/DTaP skiepijimo laiku.

Švedijoje, 1979-ais metais buvo sustabdytas DPT naudojimas dėl didelio šalutinių poveikio kiekio. Kai 1986-ais buvo bandoma DTaP vakcina, buvo nustatyta, kad ji sukelia statistiškai reikšmingą invazinių bakterinių infekcijų kiekį. [Hinman, A., ir kiti „Immunization practices in developed countries.“ Lancet, 1990; 335:707-710. Kimura, M., ir kiti; „Acellular pertussis vaccines and fatal infections.“ Lancet, (April 16, 1988): pp. 881-882.]. Radau dar tyrimą, kuris tyrė mirtimis pasibaigusia invazines bakterines infekcijas teigia: „hipotezė, jog skiepai silpnina imunitetą yra neigiama klinikinių ir imunologinių tyrimų, tačiau duomenys hipotezę patvirtina“:

 Clinical and immunological studies did not support the hypothesis of an immunosuppressive effect of the vaccines, which would explain the deaths, but the hypothesis could not be refuted by the data.

Todėl rekomenduojama padaryti platesnio mąsto tyrimą (kurio, kaip suprantu, niekas neatliko). Jei supaprastinti teiginį, gaunasi taip – pasitaiko, kad paskiepyti vaikai miršta nuo Hib, tačiau tai ne skiepų kaltė. Gal ir ne skiepų, bet kito kaltininko dar niekas nerado.

Japonijoje, kai 1975-ais buvo nustota skiepyti vaikus iki 2 metų amžiaus, sumažėjo meningito atvejų.  [Scheibner, V. Vaccination: 100 Years of Orthodox Research. Blackheath, Australia: Scheibner Publications, 1993; p.133.] 

Labai įtartinai atrodo dauguma Hib susirgimų grafikų, kurie kažkodėl prasideda tik nuo vakcinos įvedimo. Valio, skiepai vėl nugalėjo?

Panašu, kad skiepas veikia, tačiau klausimas dėl susirgimų ženklaus kilimo išlieka. Žemiau pateikiamas grafikas yra Hib sukeltų invazinių bakterinių infekcijų Kanadoje:

Jei daryti prielaidą, kad nuo 1980-ų iki 1990-ų gerėjo medicinos paslaugos ir neprastėjo gyvenimo sąlygos, didėjantis susirgimų kiekis tikrai kelia nerimą.

Išvados

Išvadas šį kartą padaryt sunku. Pasirinkimo ar skiepyti tik nuo Hib ar ne, nėra, reikia rinktis visą kokteilį. Todėl jei skiepijate vaikus, skiepysite ir nuo šitos bakterijos. Jei neskiepijate, tai gali būti, kad tikimybė susirgti Hib yra mažesnė.

Nesu gydytojas, neturiu medicininio išsilavinimo. Pateikta informacija yra santrauka nurodytų šaltinių. Šis įrašas negali būti traktuojamas kaip gydytojo rekomendacija.

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:

2 Responses to Kelionė lietuvišku skiepų kalendoriumi VII. B tipo Haemophilus influenzae infekcija

 1. Lina sakė:

  Sveiki,

  Labai aciu uz puikius logiskus straipsnius, kurie tarsi kartoja ir mano loginio mastymo kelius.

  Taip noreciau paskaityti tokius logiskus, su nuorodomis i tyrimus, ju finansuotojus, is palaikanciuju vakcinas puses. Deja, neteko nei matyti, nei girdeti logiskos diskusijos, vien tik reikalavima besalygiskai tiketi mediku zodziu ir aponentu puses zeminima, vadinant juos pakvaisusiais teveliais naturalistais, rizikuojanciais savo vaiku sveikata.

  As ieskau bendraminciu sukurti viena kokybiska straipsni apie vakcinu pavoju ir ju efektyvumo abejones, ir kreiptis atviru laisku per ziniasklaida ir tiesiogiai i mediku bendruomene, sveikatos apsaugos ministerija, prasant tokiu paciu kokybisku stiliumi su nuorodomis kvalifikuotai atsakyti i tevu abejones ir pagristi skiepu kalendoriaus Lietuvoje masini taikyma.

  Labiausiai tai aktualu del isigliojusio ministro Andriukaicio isakymo, kad nuo 2016m. vaikuciu, nepaskiepytu pagal kalendoriu, i darzelius nebepriims. Manau, tai labai pavojingas precedentas, galintis nulemti tolesnius zingsnius link privalomo vaikuciu skiepijimo.

  Labai lauksiu laisku is visu, norinciu prisijungti, o Jus, Andriau, ypac kvieciu.

  Idedu nuoroda, idomus ir naudingas straipsnis, parasytas gydytojo: http://archive.lewrockwell.com/miller/miller15.html

  Pagarbiai,

  Lina Rutkauskiene

 2. Lina sakė:

  Beje, man rasyti galima el. pastu rutkauskienelina[emailzenkliukas}gmail.com

  As darba isivaizduoju taip, kiekvienai privalomajai vakcinai atrasti moklsininku infromacija:
  1. kad trukst airodumy, kad vakcina efektyvi
  2. kad vakcina sukelia tokiu sir tokius pasalinius poveikius

  Pasidalinti darbus parasyti po puslapi ar 2, tada susitikti ir parasyti viena argumentuota straipsni su nuorodomis i mokslininku darbus.

  Labai lauskiu bendraminciu,

  Lina Rutkauskiene

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *