Viktorija Butenko. Nepavykęs žaliavalgystės eksperimentas

Dauguma besidominčių sveika mityba buvo susidūrę su Viktorija Butenko. Knygos, video ir paskaitos apie žaliavalgystę, žaliuosius kokteilius. Fantastiška istorija apie visos šeimos sveikatos istoriją, paskatinusi daug žmonių rinktis žaliavalgystę ar veganizmą.

Tačiau atradau šį interviu. Panašu, kad istorija su ne visai laiminga pabaiga. Interviu rusiškai, tačiau pagrindinius akcentus susikonspektavau.

Praėjus 7-iems metams po 1994-ųjų fanatiško ir staigaus perėjimo prie žaliavalgystės, prasidėjo sveikatos krizė. Pradėjo lūžti nagai, sausėjo oda, atsirado didelis apetitas ir išsekimas. Toliau ieškojo sprendimų ir atrado žaliuosius kokteilius – prasidėjo naujas sveikatos šuolis, kuris tęsėsi pusantrų metų.

Ji prisipažino, kad dabar turi rimtų sveikatos problemų, rimtesnių nei iki pradėjus žaliavalgiškai maitintis. Atsikratė skydliaukės ligų, reumato, įgijo pavojingesnių. Konkrečiai neįvardina, tačiau sako, kad „pažįstami“ gavo depresiją nuo veganizmo. Kalba apie negrįžtamus procesus ir mirties grėsmę. Mini Amerikos higienistų asociaciją, teigiančią, kad veganai po 10 metų būtinai susirgs parkinsonu. Beje, interviu metu Viktorijai 60 metų. Ir tikrai neatrodo kaip sveikuolė, tačiau į akis labiausiai krenta liūdesys veide ir nuovargis.

B12 tyrimas parodė rimtą trūkumą, ko pasekoje pradėjo valgyti kiaušinius (dėl etinių sumetimų). Taip pat bandė jogurtą, tačiau jis neprigijo namie. Vėliau pridėjo žuvį bei jūros gėrybes.

Praėjo keli metai nuo žaliavalgystės/veganizmo atsisakymo, kol pradėjo grįžti sveikata.

Tačiau susidaro įspūdis, kad ji ir toliau fanatiškai ieško stebuklingos sveikatos formulės. Vienas iš jos naujų atradimų – kalcio perteklius yra daugumos sveikatos problemų priežastis, nors konkrečiai mini tik širdies ligas ir insultus.

Ji atvirai pripažįsta, kad žaliavalgystė (nors mini ir veganizmą) buvo nesėkmingas eksperimentas, tačiau tikisi, kad taip ji padės kitiems. Smerkia savo fanatizmą, pasakoja, kaip žaliavalgystė/veganizmas įtraukia, verčia didžiuotis ir nepripažinti klaidų.

Keistas faktas, kad pripažindama savo klaidas, ji vis dar bando patarinėti. Jei kam įdomu, jos išsakyti patarimai:

  • Kas dieną po žalią kokteilį – nebus vėžio.
  • Gaminti maistą patiems – restoranuose nežinai, ką gausi.
  • Geria distiliuotą vandenį. Galima su citrina, galima su uogom.
  • Nejaučia, kad gerai valgyti mėsą, tačiau teigti nebenori.
  • Buvimas jūroje sugeria magnį, kuris padeda pasišalinti kalciui. Jokių pieno produktų, ypatingai sūrio. (Nors kiti šaltiniai teigia, kad iš gyvulinės kilmės produktų kalcis sunkiai pasisavinamas).

Man baisiausia yra tai, kad pilnas internetas video, kur ji skleidžia savo senas idėjas, kurių pilnai atsisakė. Sutinku, kad turinį šiais laikai sunku kontroliuoti, tačiau savo puslapyje knygų galėtų ir nebe pardavinėti. Kitas faktas, kad kai klausiau jos paskaitos Vilniuje, savo lengvą nutukimą aiškino riešutų vartojimu. Paskaita buvo 2013-ais, t.y. 19 metų po jos eksperimento pradžios. Darau išvadą, kad apie visas savo sveikatos problemas ji žinojo, tačiau viešai pripažinti dar nedrįso.

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:, ,

One Response to Viktorija Butenko. Nepavykęs žaliavalgystės eksperimentas

  1. Elija sakė:

    Manau visi kraštutinumai, tame tarpe ir žaliavalgystė, nėra gerai. Jau geriau investuoti į kokį geresnį merida dviratį ir išsportuoti kalorijas, suvalgytas iš įvairaus maisto, nei kankinti ir alinti organizmą neduodant visų reikiamų medžiagų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *