O juk gali būti ir blogiau :)

Naminė situacija. Dukra (3 m.) pietų miego nuėjo vėlai, atsibudo be nuotaikos ir rėkia. Tėvas netinka, mama kaip ir tinka, bet nuraminti vis tiek nepavyksta. Ką daryt? Galvoje nušvito ir padariau štai ką – priėjau ir paėmiau dukrą ant rankų. Jai aišku tai labai nepatiko, rėkti pradėjo dar garsiau, bandė kabintis į iš rankų sprūstančią mamą. Palaikiau ~10 s ir vėl atidaviau mamai. Ir ką jūs manot? Pasirodo, kad pas mamą ne taip jau ir blogai :). Vaikas nurimo ir po kelių minučių grįžo į save.

Nesu psichologas, bet peršasi išvada, kad mūsų savijauta dažnai priklauso ne nuo aplinkybių, tačiau nuo to, kaip mes vertiname situacijos „gerumą“. Jei manome, kad esame dugne, tai ir jaučiamės kaip dugne, tačiau, jei kas parodo, kad iki dugno dar oj kaip toli, tai ne taip ir blogai viskas atrodo. Viskas reliatyvu. Kaip sako Einšteino reliatyvumo teorija – amžinybė su gražia moterimi yra kaip minutė, o minutė ant karštos keptuvės yra kaip amžinybė :).

maldaPasakėčia į temą. Žmogelis skundėsi savo nešamu per gyvenimą kryžiumi ir vis prašė Dievą pagalbos. Dievas išgirdo jį, pasikvietė pas save ir atvedė į didelį kambarį su kryžiais ir sako, rinkis, kurį nori. O ten prikrauta visokiausių kryžių: didelių, grubių, spygliuotų, aštriais kampais. Žmogus ilgai ieškojo ir išsirinko patį mažiausią, dailutį. Tik nutiko taip, kad jis pasirinko savo kryžių.

Žinoma, supratimas, kad gali būti ir blogiau kartais mažai džiugina, ir tam, kad realiai tai padėtų, reikia iš tikrųjų patirti tą blogį. Visi žino, kad Somalyje badaujama, tačiau mintis apie tai nenudžiugins, kai šaldytuvas pasirodys tuščias. Nes mes esam čia, mūsų problemos yra su mumis, o svetimo skausmo nebūna. Bet va jei būtume patyrę gyvenime savaitės badą, tai vienas vakaras be maisto atrodytų menkniekis :).

O gal galima kaip nors be skausmingų patirčių? :). Kažkodėl kirba nuojauta, kad ne. Pilnai įvertinti gyvenimo gerumą gali tik patyręs plačią išgyvenimų skalę. Arba kaip sako piešinukas apačioje: „jei tavo gyvenime nėra pakilimų ir nuopolių, tai reiškia, kad esi miręs“.

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

 

Žymos:,

One Response to O juk gali būti ir blogiau :)

  1. Liepa sakė:

    Kaip graziai parasyta. Taip paprastai, aiskiai. Labai gilu, ikvepiancios mintys !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *