Vidinės šviesos apakinti

wordsIš pasąmonės klodų išlindo citata iš serialo „Ozas“. Manau, jos aktualumas amžinas, todėl ir dalinuosi :).

Kiekvienas atsivertėlis,  nesvarbu ar iš komunisto į kapitalistą, ar iš užkietėjusio rūkorio į nerūkantį, smerkia savo buvusią veiklą. Jo tikėjimas nepasiteisino, tai kodėl jis gali atnešti naudą kitiems? Matymas susiaurėja, ar net apankama nuo vidinio nušvitimo. Nesvarbu, kuo jis patapo, hinduistu ar anoniminiu alkoholiku, jis tampa fanatiku. Mano nuomone, būtent fanatikai ir griauna pasaulį. Būtent fanatikai galvoja, kad dievas jų pusėje. O kitiems nereikia dieviškosios šviesos. Tamsią naktį mums reikia tiek šviesos, kad neužkliūti naktį einant į tualetą.

Any convert, whether he goes from communist to capitalist or from six packs a day to smoke free, ends up condemning his former practices. Because those beliefs didn’t work for him, they can’t work for anybody. His vision becomes narrow, blinded by the light. Whether he’s transformed into a Hindu or joins AA he becomes a fanatic. If you ask me, it’s the fanatics, who fuck up the world. It’s the fanatics, who think they got god on their side. But the rest of us, we don’t need divine light. In the darkened night all we want is enough light so that we don’t stub our toe on the way to the toilet.

Pavyzdžių toli ieškot nereikia. Kiekvienas naujai iškeptas vegetaras jaučia pareigą priminti mėsėdžiams, kad lavonieną valgo. Šviežiai įtikėję visur pabrėžia Dievo valią. Atsisakę skiepytis nepamiršta to rekomenduoti kitiems. Apple produkcijos fanai visada pasakys, koks tai technikos stebuklas. O kur dar natūralumo šalininkai, gimdantys namie, nacionalistai ir t.t. Pasirinkimo laisvė atveria neribotas saviraiškos galimybes :). Bet tokie žmonės nesusimąsto, kad kartu su patarimu yra prisiimama ir dalis atsakomybės už galimas pasekmes. Juk visi esam skirtingi ir tai, kas tinka vienam, gali būti visiškai ne į temą kitam.

Kita vertus, dažnai savo gyvensenos ar pasirinkimų propagavimas būna susietas su noru pasiteisinti. Juk visuomenė kreivokai žiūri į vegetarus, iPhone savininkai – bereikalingai išlaidūs, o suabejoję farmacininkais – tamsuoliai ir visuomenės priešai. Tada atsivertėliai ginasi, aukštindami savo pasirinkimus ar menkindami aplinkinius. Tie atsišaudo akmenimis į atsivertėlių daržą ir toliau siūbuoja laivą :).

Dažniausiai fanatizmas praeina, jei pradedi suprasti, kad savo gyvenimo piršimas kitiems beveik visada sukelia pasipriešinimą.

Vienžo, švieskim, tačiau ne ilgomis šviesomis (ypač prieš veidrodį) :). Netrukdykim vienas kitam gyventi ir būkim sąmoningi 🙂

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:

2 Responses to Vidinės šviesos apakinti

 1. Jūratė P. sakė:

  Deja, su tokiu mastymu tuoj mes is vis nebeturesime jokios pasirinkimo laisves, nes per visus galus bus kisama tai, kas yra palanku siaurai zmoniu grupei. Pvz. seksualiniu mazumu teises… Kur pasirinkimas liks, kai vaikai privaloma tvarka ne vienoje vakaru valstybeje jau yra visaip “seksualizuojami“, o tevai nebeturi teises vadintis TEVU ir MAMA, o tik TEVU I ir TEVU II

  Noriu pasakyti, kad viskas turi ribas ir mano laisve bei pasirinkimai nera begaliniai.

  Yra pamatines vertybes, kuriu negalime prarasti ir teigti, kad “tai tik kievieno teise rinktis“ – tolygu ejimui i susinaikinima.

  Ar gali buti teise rinktis zudyti? Sveikam protui aisku, kad ne. Bet ka matome – daryti abortus dabar jau laikoma “teise rinktis“, o jei tu manai kitaip – esi tas Jusu aprasomas fanatikas…

  Na ir taip toliau…

  Zinoma, jei kalbesime tik apie mesa ir morkas – valgyti/nevalgyti – viska ok :), su straipsniu tada sutinku 🙂

 2. Andrius Andrius sakė:

  Baikit jūs apie tuos seksualizavimus. Čia kurio vaiką kažkaip taip auklėja? 🙂
  Kita vertus, šaudymai, smurtas, žmogžudystės per TV anonsus nieko nestebina. Nes tai normalu?.. Man svarbu savo vaikams įdiegti, kad kiekvienas žmogus turi teisę elgtis kaip tinkamas, kol kitiems netrukdo. Ir už tai smerkti ar mušti negalima :). Kas nustato, kas yra normalu?

  O ir šiaip, jei aš 10 valandų žiūrėčiau kaip Conchita dainuoja, man potraukis jai neatsirastų. Barzdotų moterų taip pat neužsinorėčiau. Aišku, eksperimentas nepavyks, nes man paprasčiausiai negražu 🙂

  Įrašo esmė yra savo nuomonės piršimas, mokymas „teisingai“ gyventi. O fanatikas yra tas, kuriam kita nuomonė neegzistuoja, o ne tas, kas prieš. Su juo nepadiskutuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *