Asmeninė patirtis

Vitaminas C – nepripažintas vaistas nuo visų ligų?

fruit01Vienas esminių dalykų, kuriuos skelbia sveikos gyvensenos propaguotojai apie vitaminą C yra tai, kad jis padeda gydyti kone visas ligas – nuo peršalimo iki vėžio. Jis būtinas norint, kad imuninė sistema veiktų „kaip numatyta gamintojo“ :). Skamba labai įspūdingai ir kaip visada kyla klausimas – ar viskas tikrai taip gražu? Gilinamės.

Braškės

IMG_0771Kokia palaima, kai galima kiekvieną rytą atsikėlus ir žinoma padarius mankštą nubėgti į braškių lysvę ir mėgautis.. mėgautis.. mėgautis

Džiovintas ar šaldytas?

Sveikas maistas visada siejasi su šviežiomis daržovėmis, vaisiais ar žalumynais. Sezono metu visada galima užsiauginti, nusipirkti pas ūkininkus ar iš bėdos parduotuvėje. Ne sezono metu maistas ant mūsų stalo patenka nukeliavęs tūkstančius kilometrų, praradęs savo maistinę vertę ir apdorotas ne …

Kava – 10 priežasčių negerti ir 10 priežasčių gerti

kavos_puodelisKava – vienas iš kontraversiškų gėrimų. Vieniems tai ryto pradžia, kitiems – vengtinas narkotikas, tretiems – puikus antioksidantų šaltinis. Puiki tema pasigilinti :).

Aš asmeniškai kavą geriu išskirtinėmis progomis, daugiau pasilepinimo/pasimėgavimo tikslu – skanus gėrimas ir tiek :). Prieš kelis metus gerdavau kasdien, bet vėliau įtikėjau, kad tai nėra itin geras gėrimas, todėl pradėjau vengti, kol galiausiai nesumažinau iki 1 puodelio į savaitę. Tačiau stengsiuosi būti nešališkas ir neieškosiu vien prieš kavą nukreiptų faktų.

Repelentai nuo uodų – efektyvumas ir saugumas

uodasEsu išbandęs nemažai priemonių nuo uodų – eko-purškalus, kvepiančias apyrankes, ultragarsą skleidžiančius prietaisus, žvakes ir tradicinius purškalus su pesticidais. Vienareikšmiškai laimi „chemija“. Bet jei uodai sveikatai rimtų problemų nesukelia, tai kaip su chemija? Kokios rizikos?

Nemokamas supermaistas – garšva

garsvaPavasaris. Kas netingi, džiaugiasi pavasarinių žolių derliumi :). Viena iš esminių valgomų žolių mūsuose – garšva.

Saldesnio miego beieškant

tailandeKiekvienas turim savo mėgstamą miegojimo padėtį. Ar yra koks skirtumas kaip miegot?

Viena ausim girdėjau, kad geriausiai miegot ant nugaros, tačiau sunkiai sugebu tokioje padėtyje užmigti. Kokios pasekmės, jei miegu ant šono ar ant pilvo? Ar yra koks skirtumas, ant kurio šono?

Kaip mums vandens „kokybę“ tyrė :)

Mums paskambino filtrus platinančios įmonės darbuotojai (prisipažinkit, kas mus įdavėt :)) ir pasiūlė sudalyvauti geriamo vandens būklės tyrime. Žinojom kur link viskas vyks, tačiau buvo smalsu ir sutikom sudalyvauti „tyrime“. Atvykus tyrėjui, bendrauti nesisekė, nes pardavimo procesas (oj, atsiprašau, tyrimas) …

Pavasariniai vitaminai

Šiuo metu ant mūsų palangės žaliuoja rukalos (gražgarstės), salotos sultenės, kelia galveles saulėgrąžų daigeliai, neseniai gardžiavomės pipirnės daigeliais. Na o šiandien pavakariams mėgavomės sumuštinukais su liucerna.

Kelionė lietuvišku skiepų kalendoriumi II. Tuberkuliozės vakcina

Keliaujam toliau lietuviško skiepų kalendoriaus puslapiais :) . Antras skiepas, kurį turi gauti kūdikis yra BCG (nuo tuberkuliozės). Jį ir paanalizuosim.

Vitaminas B12

Anksčiau aplinkiniai dažnai klausdavo – iš kur nemėsėdžiai „gauna“ geležies ar baltymų. Tačiau dabar jau žinių lygis kyla ir dažnai pagrindinis klausimas keičiasi į „o kaip su B12?“ Girdėjau, kad B12 sintetinamas žarnyne. Bet kiek šios žinios patikimos? Gilinamės.

Jo Didenybė Blenderis

BlendtecHP3Nebeįsivaizduoju ryto be žalio kokteilio, kuris savo ruožtu neįmanomas be gero blenderio. „Teisingas“ lietuviškas žodis būtų plaktuvas, bet jis ne tikslus – šis prietaisas ir maišo, ir plaka, ir mala. Tik pelių negaudo 🙂

Savaitės meniu

Skaitytojų prašymu atsakau į klausimą „ką tu valgai?“. Savaitės meniu – dienoraštis.

Karščiavimo ypatumai ir prasmė

Kol neturėjom vaikų, klausimo, „ką daryt, kai pakyla temperatūra“ nekilo – pakyla iki 38,5°C ir reikia duoti vaistų. Bet ar tikrai? Pradėjom ieškoti atsakymo, bandyti ant savęs. Ir priėjom netikėtą išvadą (kuri dabar jau nebe tokia netikėta) – temperatūros mušti nereikia, bet reikia labai atidžiai stebėti sergančio vaiko būklę ir pasitikėti savimi.

Skaitymas valgant

Nesusidraugavau su aplinkinėmis maitinimo įstaigomis, tai dažniausiai valgau darbe. Darbe visada ant stalo guli „Verslo Žinios“, „Kauno Diena“ ar pan., todėl susiformavo įprotis skaityti valgant. Kolegos daro pastabas, kad skaityti valgio metu nesveika. Šitą kaip ir žinau, bet natūraliai kyla klausimas – kodėl?

Kepti obuoliai su migdolų ir razinų įdaru

Pas mus vis dar stovi dėžės prikrautos obuolių, kurie nėra labai išvaizdūs ar skanūs, tačiau puikiausiai tinka kepimui. Vieną dieną, belaukiant svečių ir įvertinus turimus produktus, gimė šie įdaryti obuoliukai, kurie visiems labai patiko.

„Apdorota imazalilu“

Kažkada pirkdavom apelsinus ir mandarinus parduotuvėje ir viskas buvo gerai. Bet kažkada jie pradėjo rašyt kokiais chemikalais (turbūt ne savo noru) tie vaisiai apdoroti. Ir iš normalių vaisių jie „staiga“ pasidarė chemizuoti :).

Pagrindinis citrusinius lydintis užrašas – „apdorota imazalilu“. Pasitaiko ir daugiau įmantrių pavadinimų, tačiau šitas dažniausias. Kas tas imazalilas, kodėl ir kaip juo doroja vaisius ir kaip jis susijęs su valgytoju?

Sveikuoliškas pabarstukas

Kaip greitai ir paprastai prisotinti maistą įvairiomis naudingomis medžiagomis? Viskas labai paprasta, imam sėklų, sumalam ir barstom ant maisto. Voilà! Naudingų medžiagų kiekiai, aišku, nedideli, bet tikrai geriau negu nieko. 🙂

Kodėl aš nevalgau mėsos

Jau beveik 5 metai nevalgau mėsos. Labai nemėgstu žodžio vegetaras, nes tai tik etiketė. O etiketės įpareigoja :).

Rytinis rudeninis kokteilis

Nebeįsivaizduoju ryto be kokteiliuko.

Vaikų imuniteto stiprinimas

1. Saldumynų ribojimas ir keitimas sveikais saldumynais. Saldumynų vaikams reikia, nes jau taip juos užsiauginome, tačiau turime ieškoti alternatyvų kuo juos pakeisti: Džiovinti vaisiai. Namuose džiovinam bananus, obuolius, braškes, kriaušes. Tai ne tik puikus užkandis, bet ir gauname daug naudingų …

Skiepai nuo gripo

Nors žiniasklaida mirga nuo pasiūlymų skiepytis nuo gripo, manes tai kažkaip negundo. Vien pažiūrėjus į kelis (retus) pašalinius efektus, pagalvoji, kad gal vis dėlto gripas geriau?