Šeima

10 žingsnių kaip užauginti laimingus vaikus

DSC_7531Užtikau įrašą apie tai, kaip užauginti laimingus vaikus. Kas gi to nenori?  :). O priedo, kaip kad sako įrašas, daryti tai mokslu pagrįstais metodais :).

Šeši darnaus vyro ir moters gyvenimo kartu scenarijaus žingsniai

injan2

Ko gero visi mes siekiame darnių santykių, bet deja ne visada gaunasi taip, kaip norėtųsi. Apsilankius dar viename R. Židžiūno seminare „Kaip darniai spręsti santykių konfliktus?“, vykusiame 2013 gruodžio 9d., labiausiai įsiminė šeši vyro ir moters darnaus gyvenimo kartu scenarijų žingsniai.

Seminaras „Kas griauna ir kas kuria santykius“

sirdisAntras iš devynių Rimvydo Židžiūno požiūrio plėtimo seminarų. Stipru. Rekomenduoju :). Pirmo seminaro santrauka čia.

Seminaras „Ką apie būsto kreditus ir finansus turi žinoti kiekvienas“

moneyGavau vardinį pakvietimą į finansų pagrindų seminarą. Didelių lūkesčių neturėjau, bet kadangi lektorių šiek tiek pažįstu – negalėjau nenueiti :). Ir nelikau nusivylęs. Nors jaučiausi turintis tvirtą finansinį pagrindą, pasirodo ne toks jau jis tvirtas – gavau tikrai naudingos informacijos.

Seminaras „Išlaisvinantys požiūriai“

meditationPrasidėjo dar vienas Rimvydo Židžiūno požiūrio plėtimo seminarų ciklas. Bandysiu apsilankyti visuose devyniuose ir pasidaryti santraukas. Šio seminaro, vykusio 2013 09 30, tema – „Išlaisvinantys požiūriai“.

Netradicinis požiūris į tradicinę šeimą

mes_uz_tradicine_seimaPamačiau Veidaknygėje neįmantrų paveiksliuką su šūkiu – „Mes už TRADICINĘ šeimą“ – tėtis, mama ir vaikas. Gražu, beveik idilė 🙂

Bet kažkodėl beveik visi komentarai po paveiksliuku yra apie gėjų šeimas ir jų galimybes įsivaikinti. Ar tai didžiausia  problema, kurią mes šiandien turim išspręsti? 

Šv. Velykų belaukiant

Su atgimimu visus! Nesvarbu, kad už lango sniegas. Pas mus namuose jau pavasaris ir pirmieji kiaušiniai jau numarginti.

Valdorfo stovas – žaislas ar baldas?

Kadangi po truputį įsitraukiam į Valdorfo pedagogikos bendruomenę, valdorfo kultūra po truputį įsitraukia į mūsų gyvenimą. Vienas iš “valdorfiškų” dalykų mūsų namie – stovas. Angliškai vadinasi “playstand”, o lietuviškai nieko geriau nei “stovas” nesugalvojau.

Sveikesni skanumynai – Avižiniai sausainiai

sausainukaiDukros penktam gimtadieniui sugalvojom pasigaminti sveikesnių skanumynų. Prie to pačio pagalvojau, kad būtų įdomu pabandyti ką nors žaliavalgiško. Visagalis google kaip visada padėjo ir radau šį avižinių sausainių receptą. Kadangi gavosi labai neblogi, tai noriu pasidalinti 🙂

Ko vaikai gali išmokti zoologijos sode?

Apniukęs lapkričio šeštadienis. Uošvis ir aš gavom kovinę užduotį nuvesti vaikus į lauką :). Pasirinkimas – Ąžuolynas ar greta esantis zoologijos sodas. Vaikams leidome rinktis ir jie vieningai nusprendė – zoologijos sodas. Nors ir nemėgstu aš tos vietos, bet nėra kur dingti :). Kaina ne sezono metu – 6 Lt vaikui nuo 5 metų ir pensininkams ir 10 Lt suaugusiam. Nėra taip ir baisu, bet viskas priklauso nuo to, ką gauni mainais, taip? 🙂

Kaip nepavargti nuo buvimo mama?

Daugybė mamų mėgina rasti atsakymą ir suprasti kodėl taip sunku visą laiką būti su savo vaikais, kurie yra išsvajoti, išmylėti, išlaukti. Daugybė mamų su malonumu lekia atgal į darbą, nes tik ten pailsi ir gali vėl ramiai grįžti pas savo vaikučius.

Vaikų ugdymas iki 7 metų

Ikimokyklinio ugdymo specialistės Vilgilijos Alešenkovienės mintys apie vaikų ugdymą iki 7 metų

Pirštukų žaidimai

Negaliu nepasidalinti nuostabiais pirštukų žaidimais. Pirštukų žaidimai yra labai mėgstami vaikų, o ir paprasti tėvams.

Vaikų imuniteto stiprinimas

1. Saldumynų ribojimas ir keitimas sveikais saldumynais. Saldumynų vaikams reikia, nes jau taip juos užsiauginome, tačiau turime ieškoti alternatyvų kuo juos pakeisti: Džiovinti vaisiai. Namuose džiovinam bananus, obuolius, braškes, kriaušes. Tai ne tik puikus užkandis, bet ir gauname daug naudingų …

Ilgi ir tamsūs vakarai

Dienos vis trumpyn, naktys vis ilgyn. Vis daugiau sėdim vakarais namie. Gal ir gerai, nes jau daug visokių susikaupusių daykų, kuriuos verta nuveikti ilgais žiemos vakarais.