Siela

Juodasis dievas, baltasis dievas ir aš

meditationKaip ir visada tokiais atvejais – atsitiktinai pateko į akis video iš Mr. Freeman serijos. Jei trumpai – apie gyvenimo prasmę :). Dar vienas. Bet šį kartą stiprus, gilus. Jei ne stogą raunantis, tai bent jau sudėliojantis daug ką į savas vietas. Žiūrėti patartina ne vieną ir ne du kartus.

Dvasingumas

meditationDvasingumas. Šis žodis dabar madingas. Bet ką jis reiškia? Religingumą? Gerumą? Ko reikia, kad būti dvasingam? Melstis? Medituoti? Keliauti į šventas vietas? Vaikščioti keliais ir žeminti save? Nuojauta kuždėjo, kad tai daugiau susiję su sąmoningumu, savęs pažinimu ir tobulinimu. Tačiau niekaip negalėjau įvardinti. 

Religija, Dievas ir Spinoza

wordsPer atostogas į rankas pateko Irvin D. Yalom knyga „Spinozos problema“. Prisipažinsiu, nežinojau, kas tas Spinoza. Bet knyga sužavėjo ir, kas svarbiausia, įvardino ir papildė mano paties požiūrį į Dievą bei religijas. Knyga bando pavaizduoti filosofo Benedikto Spinozos (1632-1677) gyvenimą, tačiau yra fikcija, nes apie Spinozos gyvenimą išlikę labai mažai informacijos. Bet esmė ne siužetas, o perteikiamos Spinozos mintys, išlikusios jo darbuose.

O juk gali būti ir blogiau :)

Naminė situacija. Dukra (3 m.) pietų miego nuėjo vėlai, atsibudo be nuotaikos ir rėkia. Tėvas netinka, mama kaip ir tinka, bet nuraminti vis tiek nepavyksta. Ką daryt?

Vidinės šviesos apakinti

wordsIš pasąmonės klodų išlindo citata iš serialo „Ozas“. Manau, jos aktualumas amžinas, todėl ir dalinuosi :).

Liudvikas mokosi šviesti (pasaka pagal V.Waters)

DSC_2312Jonvabaliukas Liudvikas sėdėjo alyvų krūme ir verkė. Net neturėjo jėgų, kad pastebėtų auksinį saulės spindėjimą, kad užuostų baltų gėlių kvapą.
„Kaip baisu“ – burbtelėjo Liudvikas, – „kaip baisu ir beviltiška būti jonvabaliu, kuris negali šviesti, tai jam „yra didelė bėda“. Esu šeimos išsigimėlis“.

Septynios gyvenimo taisyklės

meditationInternete dabar pilna gyvenimiškos išminties. Iš visų kampų lenda guru ar „guru“, kurie žino, ką reikia daryti, kad būti laimingu. Į akis pakliuvo septynios gyvenimo taisyklės, kurios, mano akimis, tikrai pataiko į dešimtuką.

7 būdai susidoroti su stresu

meditationKaip sako liaudies išmintis: „visos ligos nuo nervų, tik sifilis iš meilės“. Tai jei kalti nervai/stresas, kaip su juo kovoti?

Seminaras „Gyvenimo pamokos: sąmonės evoliucija“

saulelydisApsilankiau dar viename gerame Rimvydo Židžiūno seminare „Sąmonės evoliucija“. Geras seminaras – vis dar jaučiuosi lyg trenktas šlapiu maišu. Nežinau ar pavyks perteikti išgirstus dalykus, bet pabandysiu.

Seminaras „Gyvenimo pamokos: koks pats esi – tokias situacijas pritrauki“

busenaApsilankiau Rimvydo Židžiūno seminare „Gyvenimo pamokos: koks pats esi – tokias situacijas pritrauki“. Kaip ir reikalauja geras tonas, atėjau be lūkesčių, tačiau su atviru protu :). Ir likau nenusivylęs :).

„Visi keliai vienodi – jie niekur neveda…“

Skaičiau Carlos Castaneda knygas. Pavyko perskaityti 7-ias iš 12. Vėliau ar tai jis „persistengė“ ar aš buvau nepasiruošęs, bet neesmė. Gerų minčių ten – nors vežimu vežk.

Pasaka apie tamsą ir šviesą

Ši pasaka gimė sėdint pirtyje su vaikais po paskaitos, kurios metu buvo papasakota vieno žmogaus (Žako Liuserano) biografija. Jis būdamas aštuonerių metų apako, tačiau per gyvenimą nuveikė gerokai daugiau nei didžioji dauguma matančiųjų.

Mūsų vaikams patiko, gal ir jūsiškiams patiks, nors nepasakyčiau, kad pasaka labai jau vaikiška. Kitaip sakant, tinka ir suaugusiems 🙂

Nereikalingi žodžiai

Kalba ne apie keiksmus, kaip kažkur skaičiau – kalbos druską. Be druskos gal ir neskanu, bet čia jau įpročio reikalas :).  Noriu atkreipti dėmesį į kelis kasdien vartojamus nekaltus žodelius, kurie mums kenkia. Regis jau sėkmingai išgyvendinau juos iš mūsų šeimos gyvenimo, tai sakau, gal ir kitiems pravers mano pamąstymai :). Kas tai per žodžiai ir kuo jie nusikalto?

Lūkesčiai

Kodėl kyla nepasitenkimas esama situacija? Esminės priežastys – kalta aplinka arba per dideli lūkesčiai. Aplinką pakeisti dažniausiai sunku, o lūkesčiai yra mūsų galvose ir juos galime valdyti. Aišku, visada galima valdyti savo emocijas dvasinėmis praktikomis, pvz. meditacija, bet jei to daryti nemokam, gal pabandykim valdyti lūkesčius?

Seminaras „Meditacijos vakaras: Laimė ir gyvenimo džiaugsmas“

Pastaruoju metu mano ieškojimai labiau susiję su kūnu – maistu bei fiziniu aktyvumu. Ir natūraliai pasijuto poreikis pasidomėti mintimis, jausmais, dėmesio valdymu. Kaip ir dažnai nutinka, užtenka tik panorėt :). Gaunu spam’ą su informacija apie seminarą tema „Meditacijos vakaras: Laimė ir gyvenimo džiaugsmas“

Mandalų piešimas

Jau seniai ieškojau galimybės sudalyvauti kokiame nors mandalų piešimo seminare. http://www.eglemandala.lt dėka tokiame seminare sudalyvavau.