Pamąstymai

Religija, Dievas ir Spinoza

wordsPer atostogas į rankas pateko Irvin D. Yalom knyga „Spinozos problema“. Prisipažinsiu, nežinojau, kas tas Spinoza. Bet knyga sužavėjo ir, kas svarbiausia, įvardino ir papildė mano paties požiūrį į Dievą bei religijas. Knyga bando pavaizduoti filosofo Benedikto Spinozos (1632-1677) gyvenimą, tačiau yra fikcija, nes apie Spinozos gyvenimą išlikę labai mažai informacijos. Bet esmė ne siužetas, o perteikiamos Spinozos mintys, išlikusios jo darbuose.

O juk gali būti ir blogiau :)

Naminė situacija. Dukra (3 m.) pietų miego nuėjo vėlai, atsibudo be nuotaikos ir rėkia. Tėvas netinka, mama kaip ir tinka, bet nuraminti vis tiek nepavyksta. Ką daryt?

Vidinės šviesos apakinti

wordsIš pasąmonės klodų išlindo citata iš serialo „Ozas“. Manau, jos aktualumas amžinas, todėl ir dalinuosi :).

Pasaka apie tamsą ir šviesą

Ši pasaka gimė sėdint pirtyje su vaikais po paskaitos, kurios metu buvo papasakota vieno žmogaus (Žako Liuserano) biografija. Jis būdamas aštuonerių metų apako, tačiau per gyvenimą nuveikė gerokai daugiau nei didžioji dauguma matančiųjų.

Mūsų vaikams patiko, gal ir jūsiškiams patiks, nors nepasakyčiau, kad pasaka labai jau vaikiška. Kitaip sakant, tinka ir suaugusiems 🙂

Nereikalingi žodžiai

Kalba ne apie keiksmus, kaip kažkur skaičiau – kalbos druską. Be druskos gal ir neskanu, bet čia jau įpročio reikalas :).  Noriu atkreipti dėmesį į kelis kasdien vartojamus nekaltus žodelius, kurie mums kenkia. Regis jau sėkmingai išgyvendinau juos iš mūsų šeimos gyvenimo, tai sakau, gal ir kitiems pravers mano pamąstymai :). Kas tai per žodžiai ir kuo jie nusikalto?

Lūkesčiai

Kodėl kyla nepasitenkimas esama situacija? Esminės priežastys – kalta aplinka arba per dideli lūkesčiai. Aplinką pakeisti dažniausiai sunku, o lūkesčiai yra mūsų galvose ir juos galime valdyti. Aišku, visada galima valdyti savo emocijas dvasinėmis praktikomis, pvz. meditacija, bet jei to daryti nemokam, gal pabandykim valdyti lūkesčius?