Visuomenė

Po kiek opiumas liaudžiai, Šventasis Tėve?

Milanas. Duomo katedra. Didybė, grožis, elegancija. Religijos, dvasingumo rūmai. Dievo namai.

O kaip jums tai?

Atsibodo paradai!

wordsŠią socialinę grupę žino visi. Dauguma tai viešai prisiskiriančių šiai grupei – vyrai, nors yra ir įtrauktų moterų, jaunimo. Dėkui Dievui, vaikų dar joje nėra. Pasitaiko ir šou verslo atstovų, yra ir Seimo narių. Yra ir tokių, kurie dieną neva tai nepriklauso tai grupei, vaizduoja normalius, tik vakare demonstruojasi. Ir ši grupė didėja. Kasmet vis daugiau nebesislepia. Daro tai po vieną, poromis ar didesnėmis grupėmis. Jokios gėdos ir sąžinės.

Negirdėta Lietuva

bookLietuvos istorija niekada nebuvo mano arkliukas. Jei trumpai sudėlioti savo žinias, tai skambėtų maždaug taip:

Selektyvi užuojauta arba „je suis humain“

wordsLiūdna dėl Paryžiaus, o gal net ir baisu. O tikrai dauguma nemato, kas vyksta kitose pasaulio vietose?

Darželiai, skiepai ir SAM

syringeKadangi neskiepytų vaikų nebus galima vesti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, nutariau paklausti man rūpimų dalykų tiesiai pas valdžiažmogius. Tikrai nustebau, kad iš vis gavau oficialų atsakymą.

Ukraina, Bizantija, Roma ir Lietuva

wordsPaklausius prorusiškų internetinių komentatorių po Ukrainos konflikto straipsniais, dažnai girdžiu, kad JAV yra visų problemų priežastis. Prie šio teiginio net ir N. Sarkozy prisidėjo. JAV finansuoja ukrainiečius, siekia sukiršinti Rusiją su ES, tampo už virvelių mūsų ir aplinkinių šalių vadovus. O ir patys rusai skalambija, kad kažkam labai reikia, kad jie kampe klūpotų :).

Laikrodžių sukinėjimo pasekmės

clockVis ruošiausi panagrinėt laiko sukinėjimo klausimą. Plika akim naudos nemačiau, žalos kaip ir aiškios, bet vis pritrūkdavo valios prisėsti ir aprašyti. Ir čia radau mercola.com įrašą apie perėjimą tarp vasaros ir žiemos laiko. Belieka tik perskaityti ir išsitraukti tai, kas svarbiausia. 🙂

Identitetas – pasididžiavimas ar agresijos šaltinis?

Žymus mąstytojas Džidu Krišnamurtis pasakė: Kai save vadini indu ar musulmonu, ar krikščioniu, ar europiečiu ar bet kuo kitu, tu smurtauji. Ar supranti kodėl tai yra smurtas? Nes tu atskiri save nuo likusios žmonijos dalies. Kai atskiri save pagal tikėjimą, …

Atviras laiškas sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui

syringePonas Andriukaiti,

susipažinau su įsakymo projektu, neleidžiančiu neskiepytiems vaikams lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Nepulsiu įrodinėt, kad skiepai yra blogis – kaip ir kiekvienas medikamentas jie turi savo teigiamų ir neigiamų savybių.

Pigmaliono efektas

Sudalyvavau darbiniuose mokymuose. Mokymai ypač geri (dėkui Dariui Čiboniui), tačiau daina ne apie tai. Per vieną užduotį reikėjo prisiminti žmogų, kuris padarė didelę įtaką mano gyvenime. 

Kokį pasaulį rodo žiniasklaida?

paperKas yra lemiantys veiksniai, kurie leidžia žmogui pasakyti, kad jis džiaugiasi gyvendamas čia ir dabar? Kodėl dauguma vyresnių žmonių ilgisi praeities ir sako: „va mūsų laikais tai buvo žymiai geriau…“? Asmeninė finansinė/emocinė/socialinė situacija dažniausiai būna pagrindinis veiksnys formuojantis pasaulio „gerumo“ supratimą, bet socialinės aplinkos vaizdas irgi smarkiai jį įtakoja.  O socialinė aplinka daugiau ar mažiau yra formuojama žiniasklaidos. Pasidarė įdomu pažiūrėti, kokį pasaulio vaizdą formuoja žiniasklaida.

„Viskuo kalta valdžia“ arba lietuviško mentaliteto ypatumai

pigs-eatingNiekam ne paslaptis, kad dėl visų mūsų bėdų yra kalta valdžia. Saujelė išrinktųjų, prisisiurbusių prie lovio.

Bent jau taip sako daug kas, ypatingai vyresnioji karta.

Kartūno gatvė II. Medvilnės kerštas

pukelisAtsimenat animacinį filmuką „Kartūno gatvė„? Ten kur medvilnės pūkelis pasakoja mergaitei apie tai, kokį kelią nueina medvilnė, kol pavirsta rūbais. Tikrai neblogas pažintinis filmukas su iki skausmo pažįstamomis dainelėmis – „paprasčiausia ritė, o darbšti kaip bitė“ :). O dabar filmukas suaugusiems apie tai, kaip viskas vyksta iš tikrųjų.

Kas yra saugus vaistas? Ar galima tikėti žiniasklaida?

paperPerskaičiau delfi straipsnį – „Nemokamai skiepys vaikus nuo pneumokokinės infekcijos“. Nenagrinėsiu ligos pavojingumo ar skiepo efektyvumo. Paprasčiausiai užkliuvo straipsnio pabaiga: „Tyrimais įrodyta, kad šie skiepai yra saugūs ir ypač veiksmingi.“ Ar tikrai jie yra saugūs?

Kur mus veda ekonomistai?

moneyKą mes žinom apie valstybės „sveikatą“? Man tai tikrai jau įkalta:  auganti ekonomika – „sveika“ valstybė, o besitraukianti ekonomika (recesija) – valstybinio lygio katastrofa.

Pasigilinus vos vos giliau, užkliūna toks dalykas kaip augimo išaukštinimas. Progresas, aišku, gerai, bet ar žinote nors vieną sistemą, kuri gali visada augti? Be visatos, kurios evoliucija dar nėra pilnai suprasta, nežinau nei vienos sistemos, kurios augimui nėra ribų. Kyla du klausimai – kodėl augimu taip džiaugiamasi, ir kur šio kelio pabaiga? 🙂

Mitas sugriautas – „nesveikas“ maistas nesukelia vėžinių susirgimų… ar tikrai?

Skaitau Delfi. O ten – revoliucija. „Mitas sugriautas – „nesveikas“ maistas nesukelia vėžinių susirgimų“. Gali valgyt ką nori. Šūdmaistis (taip vadinu junk food) reabilituotas, valgyk sau sveikas. Kažkas čia ne taip, gilinamės. 🙂

Rankų paspaudimas – išgyvenusi ar atgyvenusi viduramžių tradicija?

Nieko nestebina vienas kitam ranką spaudžiantys žmonės – tokia tradicija. Rankų paspaudimo istorija labai paprasta – tai senas paprotys, skirtas parodyti, kad rankoje nėra ginklo, kitaip tariant – „atėjau su taika“. Klausimas – ar rankų paspaudimas yra toks nekaltas? O gal tai ne išgyvenusi, o atgyvenusi tradicija?

Turgelis ūkininkų – o kas prekiauja?

Šeštadienio rytas. Tradicinis ūkininkų turgelis Kaune, prie Kauno pilies. Jau geri 5 metai (o gal ir daugiau) kaip jis patapo neatskiriama mūsų mitybos dalimi. Pažįsti prekeivius, jie pažįsta tave 🙂

Nors turgelis ir nėra ekologiškas (t.y. ekologiškas auginimas nėra reikalavimas), norisi, kad bent jau patys augintų :). Tačiau ne visada taip yra. Per ilgą laiką pavyko atskirti produkcijos perpardavėjus nuo tikrų augintojų. Formaliai visi turi ūkininko pažymėjimą, tačiau yra keli bruožai, kurie perpardavėjus išduoda.

Pelno nelaisvėje

Pažįstamas iš Omnitel užrodė straipsniuką – Finansinių sunkumų kamuojama „TeliaSonera“ atleis 2000 žmonių

Farmacijos pramonė ir jos tikslai

Jei jūsų paklaustų, ko siekia farmacijos įmonės – manau daugelis atsakytų „uždirbti iš vaistų gamybos“. Viskas kaip ir logiška, žmonės serga, vadinas kažkas turi gaminti vaistus. Juk ne visi turi žinių ar valios gyventi sveikai ar gydytis pačiam. O ir …

Tuberkuliozė ir naujos vakcinos

Nuo tuberkuliozės Lietuvoje skiepija tik ką gimusius kūdikius. Kai atsisakėm skiepyti savo antrą dukrelę, motyvuodami kitų šalių praktika ir vakcinos neveiksnumu, buvom neoficialiai paskelbti gimdymo namų priešais :). O dabar skaitau delfi.lt straipsnį „Tuberkuliozė – tikroji grėsmė žmonijai„, kur rašo: …

Apie veganizmą kitu kampu

Pakankamai įkvepiantis video/paskaita apie veganizmą kaip priemonę prieš gyvunų vergovę. Linksma nebus, bet ir neturi būti. Kalbama ne tik apie mėsą, bet ir apie pieną, medų, kiaušinius.

Yra lietuviški subtitrai.

Vėžys – rimtas verslas

„Cancer is serious business“ – beveik 2 valandų filmas apie vaistus nuo vėžio, jų išradėją, jo kovą su farmacija, pacientų liudijimus ir tt.