Asmeninė patirtis

Po kiek opiumas liaudžiai, Šventasis Tėve?

Milanas. Duomo katedra. Didybė, grožis, elegancija. Religijos, dvasingumo rūmai. Dievo namai.

O kaip jums tai?

Darželiai, skiepai ir SAM

syringeKadangi neskiepytų vaikų nebus galima vesti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, nutariau paklausti man rūpimų dalykų tiesiai pas valdžiažmogius. Tikrai nustebau, kad iš vis gavau oficialų atsakymą.

Atviras laiškas sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui

syringePonas Andriukaiti,

susipažinau su įsakymo projektu, neleidžiančiu neskiepytiems vaikams lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Nepulsiu įrodinėt, kad skiepai yra blogis – kaip ir kiekvienas medikamentas jie turi savo teigiamų ir neigiamų savybių.

Rankų paspaudimas – išgyvenusi ar atgyvenusi viduramžių tradicija?

Nieko nestebina vienas kitam ranką spaudžiantys žmonės – tokia tradicija. Rankų paspaudimo istorija labai paprasta – tai senas paprotys, skirtas parodyti, kad rankoje nėra ginklo, kitaip tariant – „atėjau su taika“. Klausimas – ar rankų paspaudimas yra toks nekaltas? O gal tai ne išgyvenusi, o atgyvenusi tradicija?

Turgelis ūkininkų – o kas prekiauja?

Šeštadienio rytas. Tradicinis ūkininkų turgelis Kaune, prie Kauno pilies. Jau geri 5 metai (o gal ir daugiau) kaip jis patapo neatskiriama mūsų mitybos dalimi. Pažįsti prekeivius, jie pažįsta tave 🙂

Nors turgelis ir nėra ekologiškas (t.y. ekologiškas auginimas nėra reikalavimas), norisi, kad bent jau patys augintų :). Tačiau ne visada taip yra. Per ilgą laiką pavyko atskirti produkcijos perpardavėjus nuo tikrų augintojų. Formaliai visi turi ūkininko pažymėjimą, tačiau yra keli bruožai, kurie perpardavėjus išduoda.