Atviras laiškas sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui

syringePonas Andriukaiti,

susipažinau su įsakymo projektu, neleidžiančiu neskiepytiems vaikams lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Nepulsiu įrodinėt, kad skiepai yra blogis – kaip ir kiekvienas medikamentas jie turi savo teigiamų ir neigiamų savybių.

Jūsų įsakymas verčia skiepytis visais skiepų kalendoriuje esančiais skiepais, todėl pasirinkime konkretų skiepą ir pabandykime panagrinėti konkrečius aspektus. Pabandysiu sustruktūrizuoti savo mintis:

 1. Neskiepyto vaiko keliama rizika. Skaitant teikiamą įstatymą, susidaro vaizdas, kad neskiepyti vaikai kelia grėsmę skiepytiems vaikams ar pedagogams. Tačiau jei darome prielaidą, kad skiepas apsaugo nuo ligos, tada skiepyti vaikai kelia grėsmę  neskiepytiems, o ne atvirkščiai. Ir čia yra galimos tėvų sprendimo neskiepyti pasekmės.
  Tarkime, kad skiepai nėra efektyvūs ir net paskiepyti vaikai gali susirgti. Paimkime kaip pavyzdį Hepatito B skiepą. Hepatitas B perduodamas lytinių santykių metu arba perenteriniu būdų – dažniausiai perpilant kraują ar vartojant intraveninius narkotikus. Tikrai nežinau ar tokia veikla pasitaiko lietuviškuose vaikų darželiuose ir yra rizika ligos plitimui.
  Pagrindinė rizika naujagimiams – galimai serganti motina. Ši situacija lengvai sprendžiama prieš gimdymą patikrinus ar ji neserga.
 2. Skiepo rizika. Skiepai, kaip ir kiekvienas medikamentas turi savo šalutinį poveikį, oficialiai įvardinamą informaciniame lapelyje. Engerix-B vakcina, skirta nuo Hepatito B turi daug šalutinių poveikių, tarp jų ir paralyžių. Vien JAV, per visą vakcinavimo laikotarpį yra suskaičiuota virš 1000 vaikų iki 3 metų mirčių nuo Hepatito B vakcinos (pagal VAERS duomenų bazę). Tai oficialūs duomenys. Kodėl aš turiu rizikuoti savo vaikų gyvybe? Kodėl jūs bandote versti mane rizikuoti savo vaikų gyvybe? Kas prisiims atsakomybę nelaimės atveju?
 3. Skiepo naudos ir rizikos santykis. Vėlgi, paimkime Hepatito B skiepo galimas žalas ir naudas. Amerikos gydytojų ir chirurgų asociacija (Association of American Physicians and Surgeons) dar 1999-aisiais padarė tokį pranešimą, iš kurio užtenka tik vieno sakinio, nes jis esminis: „daugumai vaikų šalutinio poveikio rizika gali būti 100 kartų didesnė už hepatito B riziką“. Kodėl aš, kaip tėvas, turėčiau skiepyti tokiu skiepu savo vaiką, kai susirgimo rizika yra minimali dėl ligos užsikrėtimo būdų?
 4. Visavertis tėvų informavimas. Kaip tėvas, kurio vienas vaikas yra skiepytas, galiu atsakingai pareikšti, kad niekas manęs nesupažindino su skiepų rizika. Negana to, viešai pateikiamoje informacijoje apie skiepus, galimos rizikos dažniausiai nutylimos, skiepai aukštinami, o kvestionuojantys skiepus yra demonizuojami. Tačiau neteko susidurti su tyrimais, aiškiai įvardijančiais skiepų efektyvumą, galimas rizikas ir naudas. Totalitarinio režimo laikai baigėsi, žmonių sąmoningumas didėja, todėl reikia rimtų argumentų siekiant įrodyti skiepų būtinumą.
 5. Pasirinkimo laisvė. Kalbant apie veiksmus, keliančius galimą grėsmę mano vaikui, aš noriu turėti pasirinkimo laisvę. Kaip ir laisvę kokiu maistu maitinti, į kokią mokyklą leisti ar kokiais būdais gydyti. Argi LR konstitucija to neužtikrina? Jei aš manau, kad imsiuosi priemonių, užtikrinančių, kad mano vaikas nesusirgtų, tarkim, Hepatitu B, kodėl aš negalėčiau atsisakyti šio skiepo savo vaikui dėl galimų jo rizikų?

Paliečiau tik vieną skiepą ir vien jame yra daugiau klausimų nei atsakymų. Ar tikrai vaikas, neskiepytas nuo Hepatito B, kelia grėsmę kitiems vaikams? Ar esate tikras, kad esamos žinios apie skiepus leidžia versti skiepytis?

Jei jūsų įsakymas yra skirtas kovoti su vaikus neskiepijančiais žmonėmis, siūlau tai daryti ne prievarta (kaip kad šiuo siūlomu įstatymu), gąsdinimais ar demonizavimu (kas yra daroma žiniasklaidos pagalba), o šiuolaikinėmis priemonėmis – rimta argumentacija, pateikiant tyrimus, statistinę informaciją, supažindinant su galimomis naudomis ar rizikomis.

Pagarbiai,
Andrius Strazdauskas
www.ieskantysmenulio.lt

Žymos:

66 Responses to Atviras laiškas sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui

 1. Gintare sakė:

  Ne įstatymo, o įsakymo!

 2. L sakė:

  Gerbiama, Andriau, visu pirma susitvarkykit fb nustatymus-jus followinantys negali komentuoti.

  Antra, pernelyg siaurai ziurite. Siuo draudimu siekiama sudaryti nepatogias salygas tokiems kaip jus, nes jusu neskiepyti vaikai po to serga ir visus kitus neskiepytus apkrecia, o tai sukeliq daug islaidu ir problemu. Cia kaip su automobiliais miesto centee- visi galim vazinet, bet kuo toliau, tuo daugiau kliuciu jiems bus, kad tik ju mazetu, taip ir su jusiskiais-viskas turi buti daroma taip, kad jusu maziau butu:) elementaru:) ir pasirinkimo laisve turit-psirinkot neskiepyt-pasirinkit aukles ar privacius darzelius:)

  Ir rimta argumentacija jusu neveikia, nes jus tiesiog ja netikite.

  • Andrius Andrius sakė:

   Pateikite prašau tą rimtą argumentaciją. Pasakymai „skiepai išgelbėjo pasaulį“ netinka.

   FB sutvarkysim.

  • G.V sakė:

   Tai gal jus skiepyti pasirinkit aukles ar privacius darzelius… truksta zodziu net….

  • E sakė:

   As nesuprantu.. Gal galetumete issaiskinti kaip neskiepintas vaikas gali sukelti liga skiepintam.. O suaugusiuos kuriu skiepai jau nebegalioja irgi reiketu skiepinti privalomai… Taip?! Juk visi skiepai be issimties praranda ju galiojima, taigi visi suauge irgi pavojingi… Taip?!

   • Aliona sakė:

    Tam tikrais skiepais vaikus galima skiepyti tik sulaukus kelių mėnesių, 1 ar 2 metų. Tad iki to laiko jie labai laisvai dėka neskiepytų vaikų pernešamų ligų, gali užsikrėsti infekcijomis, kurios gali baigtis mirtimi ar sukelti neįgalumą. Ar dar reikia kažkokio kito paaiškinimo?

    Kitas dalykas, neskiepyti vaikai/suaugusieji susirgę ta liga turėtų būti gydomi pačių artimųjų lėšomis.

    • Andrius Andrius sakė:

     Aliona, reikia dar paaiškinimo, nes kalbam apie Hep B skiepą.
     Kaip mano vaikas darželyje užkrės kitus vaikus, ypač tuos iki 2 metų, nors skiepijama gi tik gimus…

  • ieva sakė:

   Aš nenoriu tikėti – noriu žinoti! Pateikite man tvirtus argumentus, kad visi dabar privalomų skiepų kalendoriuje esantys skiepai būtini mano vaikui būtent tuo metu, kai jie atliekami ir ryt iš pat ryto aš jau būsiu prie skiepų kabineto durų! Hepatito B pavyzdys yra puikus šiuo atveju.

 3. tty sakė:

  Nesuprantu ko taip triedzia i kelnias tie kurie nori skiepytis,del tu kurie nenori.Kas norit pasiskiepykit ir bukit ramus,nes jus juk nesirgsite.

  • Aliona sakė:

   Tai, kad tie nesiskiepiję sukelia mirtiną riziką tiems, kurie dar negali būti paskiepyti. Žr. pora komentarų aukščiau.

 4. Donatas sakė:

  Mano vaikai paskiepinti ir man visiškai ramu, nes neskiepinti vaikai jų neužkrės. Ar aš kažko nežinau?
  Labiausiai piktina ydinga nuostata, kad reikia ‘kitus’ priversti daryti kaip ‘mes’, remiantis iš piršto laužtomis prielaidomis.

  • Andrius Andrius sakė:

   Donatai, turiu nuliūdinti, tačiau per protrūkius, tokius kaip pvz kokliušo Lietuvoje, serga ir pilnai skiepyti.

 5. L sakė:

  Tai va kad jus neskiepyti platint kartais galite ir skiepytiems:)

  • A sakė:

   Tai, kad kaip tik paskiepytieji po skiepo kuri laika yra ligos nesiotojai. O ir siaip, ar jusu manymu, kai suserga veliau, nors ir buvo paskiepyti, tai tuomet jie nebeuzkrecia aplinkiniu?

   • z sakė:

    paskiepinus netampama ligos nesiotoju. bent jau del to, kad skiepe siais laikais jau nebuna sveiku virusu. juos sukarpo, suskaido ir tik dalimis leidzia. cia tas pats kaip parsinesti supjaustyta kiaule namo ir bijoti, kad ji susiklijuos, atgis ir uzpuls tave.
    🙂
    jokie skiepai 100proc. neuztikrina, kad nesusirgsi, bet pagreitina kuno reakcija i sukeleja ir persirgimai jeigu ir susirgsi bus lengvesni.

 6. Aurelija sakė:

  Manau, kad priimtinesnis problemos sprendimas būtų – susirgus liga, nuo kurios skiepytis buvo atsisakyta, gydymo iš PSD fondo nefinansuoti.

 7. V.K. sakė:

  Visikai palaikau Jus. Andriau!!!!

  Idomu ar gerb.Ministras paskiepytas nuo visu ligu?Kodel viesai nekalbama, kad skiepai „veikia“tik 5-10 metu, tai tegu privercia VISUS skiepytis, nes tie mums padaryti vaikysteje skiepai jau seniai nebegalioja. Tai reiskia ir tos aukles ir bet kas kitas gali uzkresti vaikus. Tai ko cia prisikabino prie musu mazyliu?Atsakymas visiems akivaizdus. Kazkas turi is sito uzsidirbti.

  Andriau, jei sitas projektas vis gi bus patvirtintas siulau kreiptis i teisma ir ne vienam zmogui, o kad ieskinys butu kolektyvinis. Galima prasyti pagalbos kokios nors organizacijos …Reikia kaz ka daryti, o ne tik skustis internete!Tokie isakymai pazeidzia musu ir musu vaiku teises!

  • Ausra sakė:

   pritariu kreipimuisi i teisma. Tik suabejojau teismu besaliskumu. Visas pasaulis pakabintas ant skiepu adatos. Na bet gal ne tokiais istatymais. Reikia ieskoti teisiniu keliu.

  • JJ sakė:

   Sutinku su Jumis

  • z sakė:

   mapsidairyk aplinkui viska ka matai, lieti, jauti ar siaip kas yra sukurta ne gamtos is visko kaskas uzdirba.
   net is interneto, kuriame rasineji, net FB, kuriame sedi, net kompiuteris kuriuo rasai. viskas yra kaskieno verslo planas ir kaskas is to lobsta. net puodukas is kurio geri kava, ar kelniu saga, kuria uzsisegi. viskas yra kaskieno verslas.
   taigi tai ne argumentas.
   🙂

  • E sakė:

   Aciu!!!

 8. Danielius sakė:

  „Tačiau neteko susidurti su tyrimais, aiškiai įvardijančiais skiepų efektyvumą, galimas rizikas ir naudas.“

  Jei paieškotumėte internete, tikrai rastumėte tyrimų publikacijų įvardijančiais skiepų efektyvumą, neaišku, kaip ir kada jums tie tyrimai turi pasidaryti aiškūs. Nes čia ne aiškumo, o pasitikėjimo problema.
  Turiu mažą vaiką, pats domėjausi vakcinomis, kiekviena konkrečiai, informacijos pilna, pradedant nuo pačios vakcinos informacinio lapelio. Renkuosi pasitikėti tuo ką spausdina autoritetingi „Nature“, „New Scientist“ taip pat ką rekomenduoja PSO ir kokie jų argumentai. Sakau „pasitikėti“, nes neturiu išsilavinimo medicinoje, kad galėčiau tokius dalykus spręsti ar atlikti tyrimus. Taip pat vertinu savo kailiu – su esama medicina esu pasveikęs nuo daugybės ligų, su minimum šalutinių poveikių. Iš smalsumo esu meginęs ir alternatyvių medicinų ir visa tai šnipštas, kuris baigiasi prie bet kokios rimtesnės situacijos. Kviečiu prisiminti, kad mes laimingais laikais gyvenam, turėdami anibiotikus ir kad netenka laidot savo vaikų dėl paprasčiausios anginos ar plaučių uždegimo ir tai dėka medicinos mokslo. Vakcina – mokslas, o ne sąmokslo teorijos.

  • Andrius Andrius sakė:

   Danieliau, praleidžiu daug laiko ieškodamas rimtos mokslinės, tyrimais grįstos informacijos.
   Viską, ką randu dedu į skiepų santraukas. Gaila, bet informacija ne visada yra skiepų naudai.

   • z sakė:

    su skiepais cia ta pati diskusija kaip su reikia ar ne segtis saugos dirzus automobilyje. yra atveju kai dirzai isgelbeja gyvybes, bet yra ir atveju, kai jeigu butu prisiseges, tai butu mires, nes isgelbejo, tik tai, jog pries masinai visiskai susiplojant iskrito per langa ir pan.
    deja as renkuosi segtis saugos dirzus, nes isgelbetuju, kurie buvo su saugos dirzais nepalyginamai daugiau nei issigelbejusiu be saugos dirzu. tuo labiau, kad jau dirzai labai daug pazenge ir visokios oro pagalves neissiskleidzia prie neuzsegto dirzo ir t.t. deja as nezinau kokiu budu ir kuria minute as ar kasnors i mane atsitrenks ir kurio varianto man prireiks. taigi renkuosi ta kuris dazniau atsitinka ir tikiuosi geriausio.
    tas pats su skiepais. vienu atveju skiepai suveikia ir gelbsti gyvybes, kitu atveju skiepai gali suluosinti ar net nuzudyti.
    deja pirmu atveju nepalyginamai daugiau, taigi as renkuosi skiepytis.
    dar pagalvokit, kad mes niekada nesuzinom koki virusa kur pasigavom ir kiek kartu mus isgelbeja skiepas, nes liga net neprasideda. taigi atrodo, kad jeigu mes neserga tai cia yra naturalu ir taip turi buti (duotybe), net neitardami, kad mus veikia skiepai.
    tuo tarpu, jeigu is 1mln. vienas maziukas grazus vaikutis numirsta, tai jau suzino visi. ir tai yra siaubinga. tai kelia emocijas ir t.t.
    todel pradeda atrodyti, kad skiepai yra blogis.
    galvokit bendrai, o ne tik ginkit savo pozicija.
    beje, net skiepyti vaikai, kai ju 99proc. apsaugo neskiepytus vaikus. as siulyciau taip. jei neskiepinat tai ir neskiepykit, bet ir nepropoguokit to. nes kai neskiepytu pasidaro tik siektiek daugiau, jau virusui atsiranda galimybe pratrukti ir uzkresti labai daug zmoniu.
    Geros visiems dienos. ir nesirkit.
    🙂

    • klausimas sakė:

     Esminis klausimas yra skiepu efektyvumas – kiek jie veiksnus prevencijoje. Kai bus aiskiai atsakyta i si klausima, galesim lyginti su saugos dirzais.

     • z sakė:

      niekada 100proc. nebus atsakyta i si klausima. atsakymu yra daug ir visokiu. klausimas tik kas kuo tiki. vieni vienais kiti kitais. beda tame, kad vieni gal turi interesu, o kiti neturi kompetencijos.
      niekad paprastas zmogus kaip as negalesiu 100proc. ivertinti ar tai gerai ar ne. tada belieka pasitiketi kompetentingomis institucijomis ir ziureti kas aplinkui dedasi. ir kas kam svarbiau.
      vienas mano draugas neleidzia savo vaiko net ant pieveles pavaikscioti, nes bijo erkinio encefalito ( turejo liudna atveji tarp pazystamu), bet jis uzauges mieste ir jam ta pievele nelabai rupi. tuo tarpu as uzauges prie gamtos, net negaliu isivaizduoti saves ar savo vaiko, kad galima save riboti ir neiti i pieva ar miska.
      poziuriu tik klausimas.
      ir tada as geriau renkuosi pasiskiepyti ir be dideles baimes gyventi laisvai, nei apriboti save del baimes.
      o nutikti bet kas gali bet kuria minute.

     • Andrius Andrius sakė:

      Jei nebus atsakyta, koks skiepų efektyvumas, tai kaip galima kalbėti apie jų naudas? Čia pasidaro religija, kur reikia tikėt :). Koks čia tada mokslas?

    • Aquarius sakė:

     O kas yra tikra sveikata? Ar bent vienas iš mūsų tai žinome? Žmonija dabar toklios patologiškos proto būsenos, kad jokie skiepai nepadės. Vis vien modernusis žmogus kapo duobę sau su šaukštu ir šakute išsikas. Iš pradžių tai daro mūsų mamos, paskiau pradedame savarankiškai…

  • Aquarius sakė:

   Vien faktas, kad tiek daug sergate reiškia, kad kažką darote ne taip. Ir mūsų protėviai kažką darė ne taip. Ir kentėjo nieko nesuprasdami. Ir mano mama kažką darė ne taip. Ir aš būdamas vaikas sirgau. Žmonės mano, kad ligos tai nematomas baubas. O juk viskas slypi mumyse. Kaip man gaila ir pikta, kad žmonės nusisuko nuo gamtos ir tikisi būti sveiki. Nežinau kokia kalba kalbėti, kokius žodžius sakyti, ką tokio padaryti, kad žmonės SUSIVOKTŲ? Svyra rankos gelbėti prarastus protus. Kodėl? Nes tenka atremti jų kraupų pyktį. Tai atima daug energijos. Man baisu kas bus toliau…

 9. Andr sakė:

  Samokslo teoriju vvisur pilna, ir puikiai pazystu keleta zmoniu kurie pastovioj itampoj gyvena, kaip juos kazkas seka, ruosias karui, nuzudyt ir t.t. Nu kaip sunku tiem zmonem gyvent, as saziningai juos uzjauciu.
  As savo vaikus skiepiju ir metau tame kazko baisaus. As pats skiepytas ir atrodo normalus zmogus, kojos tiesios, akys mato, ausys girdi. Taip pat mano seses, pusbroliai, giminaiciai. Yra atveju 1 is X kad komplikuosis skiepas. Bijai vilko neik i miska. Jei as bijociau, kad man vaziuojant nutruks kokia stabdziu slangele ir as nesuvaldysiu masinos as i darba eiciau pesciom 20 km. Ir dar per laukus kur nevazineja kitos masinos. Bet ir per laukus nesaugu, gal kokia smegduobe atsivers. Nu nesaugu visai Lietuvoj. Kur Kubilius???
  Neveskit Jus vaiku i darzelius ir jokios problemos nebus. Arba vaziuokit kitur augint vaikus. Anglija ir kt. salys laukia belekaip su turtais musu atvykstant.

 10. Vladislovas Razas sakė:

  Pats savo akimis esu mates maza vaika kuri suparalyziavo nuo kazkokio privalomo skiepo ir vaikas daugiau nebegali pajudeti. Vargsas vaikas ir vargsai tevai. Nors sako tikimybe nedidele, bet taip tikrai gali nutikti.

  • Vampyriukė sakė:

   „Suparalyžavo nuo kažkokio skiepo“ – juokiausi iki nukritimo… Papasakokit prašau man to paralyžiaus etiologiją, patogenezę ir kaip jį sukėlė būtent skiepas. Kokia bent jau to vaiko diagnozė paralyžiaus. Tai, kad buvo skiepytas ir suparalyžavo, tai tas pats,kas jei jūs ryte valgėt košę, o vakare ant nosies iškilo spuogas, sakyt, kad būtent nuo košės… O jei jūs anatomijoj, fiziologijoj, imunologijoj nusimanot, kaip kiaulė apie debesis, o žinias semiatės iš RENTV kanalo, tai ir atsargiau su tokiais teiginiais…

 11. Jurga sakė:

  Aciu autoriui uz toki pagrista laiska. pasirasyciau ir as po juo. O tie kurie labai palaiko Andriukaiti matyt neisigilino kas siame laiske parasyta. Arba nenori

 12. D. sakė:

  Neturiu vaikų kolkas ir nesu susipažinus su privalomais skiepais, bet ar tikrai visos ligos nuo kurių reikia pasiskiepyti yra tokios kaip hepatitas B (plintančios lytinių būdu ar per kraują?) Jūs pasirinkote tokį pavyzdį, kuris patogus Jums.. Be abejo skiepai turi šalutinį poveikį, kaip ir visi vaistai, bet jų dėka buvo išnaikintos kai kurios ligos, kitos sėkmingai sukontroliuotos. Be abejo, kai visi pasiskiepiję, o Jūsų vaikas ne, tai grėsmė susirgti yra minimali, bet kas bus jei visi taip ims nesiskiepyti? Ar nepradės vėl plisti senos ligos? Dabar atrodo tokie tėvai laiko save virš kitų: visis pasiskiepiję, dėl to tos ligos grėsmė minimali, todėl mano vaikas gali išvengti ir ligos, nes ji neplinta ir galimo šalutinio poveikio.. Čia geras pavyzdys su daugiabučiu: jei visi kaimynai šildosi butus, o jūs vienas užsisuksite radiatorius, be abejo, nebus ir labai šalta namie vistiek, ir sutaupysite, o kas bus, jei visi pradės galvoti kaip Jūs?!

  • Andrius Andrius sakė:

   Visos ligos skirtingos, ir skiepai skirtingi. Bet tame ir pasirinkimo laisvė – pasirinkti kuo skiepyti, priklausomai nuo rizikų ir naudų santykio. Tačiau Andriukaičio įsakymas tą laisvę atima.

  • Jurga sakė:

   Apie kitus skiepus irgi yra daug info, bet visko į vieną laišką nesurašysi, nes jau knyga beveik gautųsi. Andriukaitis nori kad privaloma būtų skiepytis VISAIS skiepais, nesvarbu ar jų atsisakoma dėl akivaizdžių priežasčių ar dėl sudėtingesnių

  • DAINIUS sakė:

   Kagi ,dabar kai perskaiciau visus komentarus nutariau parasyt .gyvendamas ivairiose salyse sutikau daug seimu ,kurios yra daugiavaikes ir mazai ka girdejusios apie skiepus ,kaip ir apie Lietuva :)Taigi Brazilija ,pries pora menesiu vienas apsaugininkas dirbantis musu firmoje ir turintis 4 vaikus palaidojo savo dukryte kuriai neseniai sukako 2 metukai. Jo dukrele tiktai karsciavo … a ligonineje paskiepijus ir nepraejus nei valandai mire…. Ir dar pora atveju Ispanijoje- Vilasar de Dalt ,Paragvajuje -Ciudad del Este Finliandijoje pas pazystamus visur numire po skiepu nuo 2 iki 4 metuku.Dabar rankose turiu paketa pieno milteliu is Argentinos kurie vadinasi ‘Untina Equilibrio’ 800 gr. su propoganda arba kitaip sakant reklama motinoms…. pasiulyta skiepyti 28 rusiu skiepais iki 10 metu vaikus! Vienas is pirmuju skiepu pries Hepatita B ,tai ir atsakymas Ponui-ei ‘D’ kur Andriui prikaisioliojo kad jis pasirinko kas jam patogu,jis tiesiog pradeda nuo to kas jam siuloma daktaru,! Veliau atseit samokslo teorijos ,sssh mala…. o ne !Priminsiu visi karai kurie prauze tai ir yra samokslas ,genocidas pries neismaneliu mases… Ir nesimato pabaigos siems karams .PVZ :,visai salia-Janukovicius Ukrainos exprezidentas jau slapstosi ,pagarba Ukrainieciams! Kaip apgirte, visi jauciasi dievais ,bet elgiasi kaip kiaules,taip ir neismaneliai jauciasi savo likimo seimininkais ,ir gyvena lyg tai butu paskutinis kartas ir nieks ju, nenubaus uz gobsuma! Uz skiepu platinima milijardus doleriu uzdirbama,ne veltui Microsofto kurejas Bilis 🙂 Gatesas finansuoja skiepijima daugelyje saliu, ir gauna „savotiska“ nauda .Kas is tikruju slepiasi uz labdaros -pinigai ir mirtys,ir dar daugiau pinigu ir mirciu!

  • Aquarius sakė:

   Tie kas neskiepija savo vaikų, dažniausiai yra apsiskaitę, sąmoningi ir gyvena atsakingą bei sveiką gyvenimo būdą. Pagalius į ratus kaišioja tie kas atsisako skiepų, BET ir toliau gyvena neatsakingai ir nesveikai. Tad automatiškai kenčia ir tie kas praktikuoja tikros sveikatos paslaptis. Jei pradės plisti senos ligos, tai tik todėl, kad žmogus vis kartoja savo klaidas ir iš jų nepasimoko. Vietoje to klaidos maskuojamos vakcinomis. O kur esminės ligų priežastys? Kur ta dirva, kurioje tarpsta virusai ir mikrobai? Kas ją ruošia?

 13. Rimantas sakė:

  Medicina be serganciu ir neigaliu neissilaikytu, tai ir bandoma skiepyti( tiksliau nuodyti organizma), kad butu ka veikt, farmacininkams ir gydytojams, o ypac baugu, kad skiepu sudeties (t.y. kokie yra tie virs simto skirtingu komponentu skiepe) neskialbiama.
  Cia, aisku, sveikai mastanciam zmogui, kad kaip ir maisto pramone, taip ir medicina ir farmacija bendradarbiauja vieni su kitais nuodydami pradziai, o paskui gydydami….Cia tosk nesveikas absurdas, toks biznis nors i miska bek ir gyvenk ten…kol dar misku turime ir laisvai ten galim pabuti.
  Reik naudotis medicina kuom maziau, nes ji daugiau nuodija nei gydo. Taskas.

  • z sakė:

   reik sportuoti, vaikscioti, sveikai gyventi ir medicina naudotis, tik tada kai reikia.
   jeigu sedziu per dienas prie kompiuterio ir poto noriu tabletes 3 in 1, kuri sutvarkytu regejima, istiesintu stubura ir hemaroju sutvarkytu, tai va cia ir prasideda komercija. tipo mes duosim tablete, jeigu jums raumenys atrofuosis nuo nieko neveikimo, taigi galite nesportuoti ir nieko neveikti.
   bet jeigu normalus zmogus, sveikai gyvenantis, tada medicina reikalinga tik ekstra atvejais ir tada ji minimaliai nuodija organizma.

 14. Aiste sakė:

  Andriau, palaikau tave labai!!! O tiems, kurie tiki siuolaikine farmacija (kaip ir slapdesre, pagaminta tik is „auksciausios rusies mesos“, siulau gerai pagooglinti apie PSO (Pasauline farmacijos organizacija), apie tai, kam visgi tarnauja sios „gerbiamos org-os“ interesai.

 15. Atija sakė:

  Brangieji, mes daug ko nezinome. Patys gydytojai nezino pilnos vakcinos sudeties. As ne tik girdejau, bet ir turiu pazistamu, kuriu vaikai po skiepu tapo neigaliais ir niekur nesikreipe, nes neturejo informscijos apie gali as skiepu komplikacijas. Pasidomekite giliau, o nepulkite laikytis tradiciju.

 16. manot, pas mus kitaip? sakė:

  http://www.youtube.com/watch?v=0UkmbYAnS4o

  pakanka pervesti gerą auką į partinio ministro partijos kasą ir turi įstatymą, kokio reikia.

 17. edita sakė:

  …saunus tekstas ir palyginimas…ar vaikai skiepyti ar ne…rizika susirgti didele…blogiau,jei paskiepyti vaikai vaikiskom ligom neperserga ir paskui vyresniame amziuje suserga…tada galima ir gyvybe sumoketi…

 18. Saulius sakė:

  Man tokie paliepimai dėl skiepų jau primena Tarybų Sąjungą, kur už mus buvo nusprendžiama į kokias šalis galim važiuoti, į kokias – ne. Kokią muziką galima klausyti, o kokią – ne. Kokius drabužius galima nešioti, kokį maistą valgyti ir į kokią partiją įstoti. Draugas Andriukaitis kaip tik tokios sistemos ir yra pagamintas, taigi nenuostabu, kad nori ją ir sugrąžinti. Deja, bet gyvename laisvoje šalyje, ir aš nenoriu, kad kažkoks nevykes daktaras, tapęs ministru pradėtu šias teises riboti.

 19. Mama 2 sakė:

  Pritariu Andriaus ir visų tėvų, atsakingai priimančių sprendimus dėl vakcinacijos, pozicijai. Kadangi situacija primena posakį ‘šunys loja, karavanas eina’, manyčiau, kad reiktų imtis ryžtingesnių veiksmų, pvz. peticijos, kurią, esu įsitikinusi, pasirašytų tūkstančiai. Galbūt tai turėtų poveikį Andriukaičio siūlomo įstatymo sustabdymui. Būtų šaunu, jei atsirastų žmonių, galinčių tai inicijuoti.

 20. Gerb A. Strazdauskai,

  1. Jei atidziau pagalvotum, suprastum kad neskiepyti vaikai kelia gresme tiems kurie negalejo skiepytis del alergiju, imuniteto ligu, ar kuriems vakcina nesuveike del kokiu kitu priezasciu. Kaip rukoriams negalima kenkti aplinkiniams restoranuose, taip ir nevakcinuotiems negalima kenkti vaikams darzeliuose.

  2. Virs 1000 numire nuo heptitis B vakcinos? Keli simtai tukstanciu butu numire be jos.

  3. Naudos ir rizikos santykis – vakcinos rizika gali buti didesne tik tada kai visi vaikai yra vakcinuojami – kai sumazeja ligos rizika. Kai atsiranda didesnis procentas nevakcinuojamu, rizika persisveria i ligos apsikretimo rizika o ne vakcinos pasalini efekta. Zinoma ar ne puiku butu jei absoliuciai visi aplinkui vakcinuotusi, isskyrus tavo vaika? Bet taip yra nesazininga, ir butent todel toks istatymas ir yra privalomas.

  4. Informacijos apstu, deja antivakseriams ji yra neidomi. Pvz: sciencedaily. com/releases/2012/08/120822181234 .htm
  ir: scienceblogs. com/insolence/2011/03/11/for-the-anti-vaccinationists-out-there-t/
  (isimk tarpus)

  5. Tavo laisve neskiepyti savo vaiku, ir nei kiek nedidesne uz kitu laisve neapsikresti lengvai isvengiamomis ligomis. Jei nenori skiepytis, gali tai daryti namuose, bet ne vaiku darzeliuose kur keli pavoju aplinkiniams.

  • Andrius Andrius sakė:

   Atsakau:

   1. Skiepijant nuo Hep B jokių tyrimų dėl alerginių reakcijų niekas nedaro. Skiepija visus.
   Beto, nematau realios galimybės vaikams vienas nuo kito užsikrėsti.

   2. Gal galima tyrimus ar metodiką, kaip skaičiuojate, kad nevakcinuojant būtų numirę keli šimtai tūkstančių? Gal turite vaikų mirtingumo nuo Hep B statistiką? Kaip jie būtų užsikrėtę?
   Kalbame apie JAV.

   3. Kalbant apie Hep B, ar tikrai yra ligos plitimo rizika tarp vaikų?

   4. Jūsų nuorodos – nelabai jau mokslinė rašliava. Rodomas praeities mirtingumas, neįmant domėn gyvenimo sąlygų pagerėjimo. Pažiūrėkit skarlatinos mirtingumą, kaip jis kito per pastaruosius 100 metų. Ir kiek pamenu vakcinos nebuvo. Arba kaip „vakcinomis suvaldytų“ ligų mirtingumas iki vakcinavimo įvedimo.

   5. Dar kartą – kokį pavojų aplinkiniams kelia mano nuo Hep B neskiepytas vaikas.

 21. G sakė:

  Pritariu autoriui. Dar idomu, kodel uz skiepu salutini poveiki prisiema atsakomybe tevai…?

 22. ssss sakė:

  jai norite kad skiepitume bent tada isimkite skiepa su mmr

 23. nimf sakė:

  Man joks mokslininkas neįrodys, kad tai ką mokslas sukūrė per paskutinius ~70 metų
  Tik ką gimusiam kūdikiui yra naudingiau negu tai ką evoliuciją kūrė milijardus metų- tai žmogaus imunitetą. Kuris dėja po skiepo būna suardomas nepataisomai…

 24. Jurga sakė:

  Andriukaitis TV3 savaitės komentare pradejo dar kitaip gasdint – atseit skiepai apsaugo visam gyvenimui tik kai paskiepijami kudikiai, o suaugusiam jie veikia tik kelis metus. CIa jis pats sugalvojo, ar kazkur perskaite? :-/
  p.s. gerai butu i el pasta gauti pranesima, kai kas nors paskelbia komentara

 25. Aquarius sakė:

  Jei savo vaikui norite tikrai stipraus imuniteto nuo pat kudikystės ir be jokių skiepų, tuomet išmokite teisingai maitintis patys ir vaiką mokinkite. Bet svarbiausia! Kuomet kūdikėlis gims, leiskite placentai pilnai išspausti joje esantį kraują (ji specialiai pati net tvinkčioja, kad tai padarytų). Tai ypač svarbu. Nes priešingu atveju kūdikis netenka daug kraujo ir jame esančio imuniteto. (kūdykis slenkantis per gimdos sienelę yra stipriai spaudžiamas iš visų pusių, todėl paviršinis kraujas suteka į placentą ir jo kūnelis tampa mėlynas. Logiška? Kraujui turi būti leidžiama sugryžti atgal.) Neskubėkite nukirpti virkštelės! Tėveliai paklauskite akušerės ar būtų galima palaukti. Nustebsite, kad atsakymas bus neigiamas. Atminkite jie neturi teisės pasisavinti jūsų kuno dalies – placentos. Tai yra jūsų nuosavybė ir tik jūs galite nuspręsti, ką su ja daryti. Šioje srityje vykdomi negeri dalykai jums to nežinant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *