Pelno nelaisvėje

Pažįstamas iš Omnitel užrodė straipsniuką – Finansinių sunkumų kamuojama „TeliaSonera“ atleis 2000 žmonių (Reuters versija). Apie ką šneka? Ogi EBITDA vietoj planuotų 9,5B (milijardų) SEK (Švedijos kronų) buvo niekingi 9,3B… Čia per 3 mėn. Todėl įmonė imsis taupymo politikos ir atleis 2000 darbuotojų. Vėlgi, nieko asmeniško, biznis yra biznis. Tik tai dar vienas patvirtinimas, kad korporacijų pasaulyje žmogus yra nulis. Labai koreliuojasi su farmacijos pramone.

Kita vertus, kaip ir visur, esmė yra mato vienetas. Įmonės vadovybės niekas nematuoja už sukurtas/išsaugotas darbo vietas, socialinės gerovės didinimą ar pan. Viskas yra pelnas, kuris didinamas tik dviem būdais – pajamų didinimu ir/ar išlaidų mažinimu.

Beto, sunku sutikti su dabartine ekonomikos teorija, kuri pagrįsta augimu. Juk net ir teoriškai neįmanoma visą laiką augti. Visada yra riba. O kas toliau? Krizė? Revoliucija?

Apie ką aš čia? Ir kur čia sveikata ar mityba? :). Mano akimis, pasaulis sunkiai serga. Dabartinis viso ko matas – pinigas – išsigimė. Vertybės keičiasi. Viską ką mes galim daryti – pradėti nuo keistis nuo savęs. Mažinti savo godumą, poreikius, koncentruotis ties tuo, kas tikra, auklėti vaikus diegiant tikrąsias vertybes. Lengva nebus, bet pabandyti galima 🙂

P.S. DELFI rašytojus, kurie gali pavadinti įmonę uždirbančią tokius pinigus „finansinių sunkumų kamuojama“, siūlau atleisti iš darbo. Sutaupytų kaštų 🙂

Žymos:,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *