Po kiek opiumas liaudžiai, Šventasis Tėve?

Milanas. Duomo katedra. Didybė, grožis, elegancija. Religijos, dvasingumo rūmai. Dievo namai.

O kaip jums tai?

DSC00935DSC00938

Turkish shoes! Mylėk artimą, kaip myli turkish shoes? Neturėk kito smartphone tik Samsung S6 edge?

Iš dalies suprantu 2 eurus įėjimą ar 8 eurus už užlipimą ant stogo. Netgi žvakutės uždegimas už 1 eurą. Nors ir ne auka, ir panašu į parduotuvę (tik čekio neduoda ir mokesčių nemoka), tačiau galima kažkaip pateisinti.  Gal bažnyčia neturi pinigų (kuo galima abejoti), restauracija brangi ir turistų minios tik didina restauracijos poreikį. Ir gal nėra ko varguoliams į prabangią katedrą lįst. Bet reklamos ant bažnyčios?!? Aišku, formaliai reklama ant pastolių, todėl turbūt nesiskaito, bet man tai nuotaiką pakėlė.

Na, dar ir “Duomo shop” yra, kuriame nebuvau, bet nenustebčiau jei ten būtų raktų pakabukai su krucifiksu 🙂

duomoshop

Iš vienos pusės religija eina į koją su laikmečiu – online servisas, facebook accountas, suvenyrai, mišios internetu. Įdomu, kas toliau? Galima ir toliau eiti ta pačia kryptimi – išpažintis online (užuomazgos jau yra), oficialus ritualinių paslaugų kainynas ar DIY krikštynų rinkinys. O gal dar nevėlu nustoti prekiauti stebuklais bei pasakomis ir susikoncentruoti į tai, kas tikra ir kas padeda žmonėms augti?

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:

One Response to Po kiek opiumas liaudžiai, Šventasis Tėve?

  1. Violeta sakė:

    Svieto pabaiga! As buvau Milane pries daug megu, tada viena puse to didingo pastato buvo restauruojama. Kvapa uzeme ziurint ir asara spaude, o dabar??? Dievuli brangus, kur mes ritames?! Nieko kas sventa greit nebeliks sitam super materialiam pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *