Ukraina, Bizantija, Roma ir Lietuva

wordsPaklausius prorusiškų internetinių komentatorių po Ukrainos konflikto straipsniais, dažnai girdžiu, kad JAV yra visų problemų priežastis. Prie šio teiginio net ir N. Sarkozy prisidėjo. JAV finansuoja ukrainiečius, siekia sukiršinti Rusiją su ES, tampo už virvelių mūsų ir aplinkinių šalių vadovus. O ir patys rusai skalambija, kad kažkam labai reikia, kad jie kampe klūpotų :).Vardinamos JAV nuodėmės Irake, Afganistane, Vietname ir pan. Kiti savo ruožtų viskuo kaltina Rusiją. Ir su vienais, ir su kitais tenka iš dalies sutikti, nes tiek JAV, tiek Rusija turi imperinių užmačių, dirba nelabai švariais metodais, nuolat kariauja svetimoje žemėje ar svetimomis rankomis ir t.t. Tačiau negalima teigti, kad tai tik dviejų valstybių konfliktas ar konkurencinė kova. Kaip sako a.a. G. Beresnevičius savo knygoje „Ant laiko ašmenų“ (labai rekomenduoju), kova vyksta tarp Romos ir Bizantijos imperijų, ir vyksta jau labai seniai. Mes, lietuviai, jau nebe ta jėga, su kuria reikia skaitytis (ta, kur nuo Baltijos iki Juodosios jūros), o esam tų imperijų sandūroje. Kitaip tariant, esam ginčytina teritorija, kur tiek viena, tiek kita imperija nori išlaikyti įtaką. Ir kiek pamena mano negilios istorinės žinios, Lietuva nuolat keliauja iš vienos imperijos įtakos zonos į kitą.

Jei Lietuva yra ant ribos, tai Ukraina laikoma Bizantijos dalimi, kuri nusprendė, kad jai gana broliškos draugijos ir ji nori į Romos imperijos „klubą“. Tada ir prasidėjo…

Lietuvai neutraliteto išvengti nepavyks ilgam ir visiškai aišku, kad šiuo metu Lietuva savo pasirinkimą padarė. Man, kaip nemažai keliavusiam ir mačiusiam tiek vieną, tiek kitą imperijas, šis pasirinkimas nekelia abejonių, nes:

  • Man smagiau, kai žmonės nenuoširdžiai malonūs, nei nuoširdžiai pikti.
  • Man smagiau, kai teisėsauga dėl kyšio sodina, o ne sodina nedavus kyšio.
  • Man smagiau, kai yra bent minimali demokratija ar jau sudaromas jos vaizdas, nei diktatūra apeinant įstatymus.
  • Man smagiau, kai yra realios sąlygos verslui, o ne otkatai, juodos buhalterijos ir t.t.
  • Man smagiau ten, kur tavęs nemuša, nes esi čiurka, negras ar gėjus.

Ir dėl to, kad man tolimos rusiškos „vertybės“, aš esu Obamos kalė :), kaip pasakytų broliai komentatoriai. Tebūnie, bet Lietuva dar ir taip neatsikratė Rusijos „vertybinių“ dovanų, kurias mums įdiegė, kai buvom broliška respublika. Turės pasikeisti kelios kartos, kol mentalitetas pasikeis.

Bet kokiu atveju, kai reali laisvė filosofiniu požiūriu dažniausiai yra tik iliuzija, gal geriau rinktis ten, kur smagiau? 🙂

Galite prenumeruotis Ieškančių Mėnulio naujienas:


 

Žymos:

One Response to Ukraina, Bizantija, Roma ir Lietuva

  1. deja sakė:

    http://versijos.lt/didysis-putino-losimas/
    niekam nerūpi, ko tu nori, bus kaip panorės JIE .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *